arıza ışığı ve ısıtma sistemi sorunu

maavi06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle merhaba. yeni 2010 astra ctdi araç aldım ve 2 sorunum var. ilki seyir halindeyken
pBVWNr.jpg
ışığı yanıyor stop edip tekrar çalıştırdığımda bir 10 km kadar sonra tekrar yanıyor. acaba bu ışık neden yanıyor olabilir? ikinci sorunum ise kalorifer ve klima hiç bir şekilde ısıtmıyor sürekli soğuk hava üflüyor motor yeterince ısınmış olmasına rağmen sıcak hava malesef gelmiyor. bu konuda ne yapmam lazım. yardımlarınız için hepinize şimdiden teşekkür ederim

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bu dedikleriniz 2010 model astradamı oluyor, çok ilginç. Çıkan işaret motorla alakalı ama onun birçok nedeni olabilir.Cihaza bağlatıp arıza tespiti yaptırmanız daha yerinde olur. Kalorifer sıcak hava vermiyorsa büyük ihtimal kalorifer musluğundan dır diye düşünüyorum ona baktırmak lazım. Bizim vectralarda kalorifer musluğunu değiştirmek çok zor o yüzden parça fiyatından çok işçilik alıyorlar ama astralarda nerededir bilmiyorum.

Motor arıza ışığı önemli ama şakaya gelmez biran önce baktırmanız gerek, yüksek model arabanız çıkan sorunların maddi yaptırımı ağır olur. Şimdiden geçmiş olsun