Arıza Işığı Silinmiyor Lütfen Yardım

37LK007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelim.net
İyi günler arkadaşlar.. Benim şöyle bi sorunum var.. 1998 model x16xe motor kodlu tigram var. aracım yolda giderken birden bire stop etti ve çalışmadı. tech2 ile bağladığımda krank dervir sensörü arızası verdi. Deplhi marka krank devir sönsörü aldım taktım ve şuan aracım gayet iyi çalışıyor fakat arıza ışığını tech2 ile söndüremiyorum.. '' P0335 yanlış rpm sinyali'' diye bi hata veriyor.. ve durum şu ki krank devir sensörünü söküyorum fişlerinide çıkarıyorum araç gene çalışıyor anlamış değilim.. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence krank devir sensörünü yetkili servisten alınan orjinal gm krank devir sensörü ile değiştirin. eksantrik sensörünün de değiştirilmesi gerekebilir. tabii orjinal olarak ve bu sensörlerin orjinalleri oldukça pahalıdır. yan sanayi sensörlerin iş görmesi mümkün değildir.

37LK007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelim.net
tşkler senatör peki nereden alabilirim bu sensörleri internetten alınıyormu bilindik bir site varmı

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz verdiğinizde 4000 deviri geçiyor mu? geçmiyorsa eksantirik sensörünüzde sorun var. sensörün kablosunu kontrol edin oksitlenme yada kopma ihtimali sık rastlanan birşey. benim başıma yeni geldi p335 arızası aldım fakat eksantrik sensörünün kablosunun lehimleini tazeledim aracım çalıştı ve krank sensör arızasıda silindi.

37LK007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelim.net
ben bu arabayı başıma bela aldım sanırım bu seferde abs lambası yandı.. sol ön teker abs devresi açık diyor km saati aşşağı yukarı oynayıp duruyor.. krank devir sensörü hala aynı hatayı veriyor. yakıcam bu arabayı... tech 2 ile araba bağlanmaya çalıştığımda bilinmeyen ecu yazıyor..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa Bey,krank mili değişti ve sorun var diyorsunuz,tesisatı kontrol ettirdiniz mi? birde sensorun geldiği krankmili kasnağı ne alemde? yani dişleri olsun paralel durumu vs? onlara baktırın,ABS sensoruna gelince ona sol porya bağlantılarına bakın

37LK007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelim.net
krank sensörü kablosunu beyne kadar kontrol ettim ezilme soyulma vs. hiç bir şey yok.. kasnaktaki dişlilerde ve sensörün duruş pozisyonundada bi sıkıntı yok.. dün gece aracın sentesine baktım oda kaçık değil.. aranızda orjinal sensör satan varmı? (delphi SS 10806) marka sensör taktım..