Araçta stop sorunu ?

rapline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaslar.Aracim 2006 model vectra 1.6 twinport.Kirmizi isikta olsun,yolda seyir halinde olsun LPG de vitesi boşa attigim zaman veya aniden frene bastigimda araba stop ediyor.aracin hizina uygun vitese attigim zaman geri calisiyor normal haline donuyor.Bu olay LPG sıklikla oluyor.Benzinde kullandigimda çok nadir stop ediyor.LPG ayarini bicok kez ayri ustalara yaptirdim sorun kalkmadi.Farkli ustalara goturdum cozum bulamadilar,bisuru parca degistirdim,temizlettirdim ama soruna care bulamadilar.Hava filtresi,krank devir sensörüne kadar değiştirdm.Sizce bu olay neyden kaynaklaniyor ? Yardimlarinizi bekliyorum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr yi temizlettiniz mi

rapline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr i temizletmedik.gazi bitirip kaliteli gaz alcam ama benzindede stop ediyor arada

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer debraja basınca devir aşağı inip stop ediyorsa rolanti motoru sorunu,ama hareket halinde stop ediyorsa o zaman vuruntu sensoru olabilir.Yani iş debimetreye kadar varır ama öncelikle arıza koduna bakın olmadı rolantiyi temizleyin

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motor nasıl tam bilemiyorum ama benim 2.0 cdx imde de aynı sorun vardı..
emme manifoldundan çıkan bir vakum hortumu boşta idi, onu sağlamlaştırdım. 2 gündür sorun yok..

oasikhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motor nasıl tam bilemiyorum ama benim 2.0 cdx imde de aynı sorun vardı..
emme manifoldundan çıkan bir vakum hortumu boşta idi, onu sağlamlaştırdım. 2 gündür sorun yok..

Aynı sorun benim 96 vectra b kasa aracımda da oluyor .Daha önce manifolta giren boruların ters bağlandığı gerekçesiyle yeri değiştirilmiş ve sorun düzelmişti ancak aradan 1 ay geçmeden tekrar yapmaya başladı. emme manifoltuna giren boruları nasıl kontrol edebilirim. kaputu açtığımızda nerededir bahsi geçen borular. motor konusunda çok bilgili olmadiğim için sorumu mazur gorun.

teşekkürler

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim 96 vectra b kasa aracımda da oluyor .Daha önce manifolta giren boruların ters bağlandığı gerekçesiyle yeri değiştirilmiş ve sorun düzelmişti ancak aradan 1 ay geçmeden tekrar yapmaya başladı. emme manifoltuna giren boruları nasıl kontrol edebilirim. kaputu açtığımızda nerededir bahsi geçen borular. motor konusunda çok bilgili olmadiğim için sorumu mazur gorun.

teşekkürler

Aşağıda ki video da anlatıyor. Ben tam izlemedim ama size yardımcı olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=ImKd-OtWq1U

rapline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardimlariniz icin tesekkurler.debriyaja basip bosa attigimda devir asagi iniyo araba stop ediyor,frene bastigimda da stop ediyor.yarim kontaktaki gibi gosterge ikazlari yaniyor.ama vitese attigimda arac seyir halinde devam ediyor.

rapline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve bu stop sorunu her bosa almamda gerceklesmiyor.mesela 5 kere bosa alirsam 2 kere stop ediyor