araçta koku

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadaslar aranıza yeni katılıyorum.
aracım 1.3 sport dizel 2012 makyajlısı aracı aldıktan 1 gün sonra sehir içi trafikte kullandıktan sonra aracı park ettiğimde arka lastiklerden fena bi yanık kokusu ve görünür görünmez toz şeklinde bi duman çıkıyordu hemen servisi aradım sıkıntı oldugunu düşünerek ve bana araçta civatalara ve metal aksamlarda mum döküldüğünü arac ısındıgında bunların erimeye basladıgını bu durumun gayet normak oldugunu söylediler sizin basınızada aynı sorun geldimi sizce dedikleri gibimidir içim hiç rahat değil

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: araçta koku

Benim aracımı aldığım hafta uzun yola çıkmıştık o zaman bende almıştım o yanık kokusunu lastiklerin yeni olmasına bağlamıştım belki sizin dediğiniz de olabilir ama şuan öyle bir koku yok.

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

suan 10. gun trabzon yagmurlu suan gelıyorsada ısınıyorsada su söndürüyor sanırsam bende suan çok almıyorum O, 2. gun ama gerçekten korkulacak kadar kötü bi kokuydu bu suan bazen alır gıbı oluyorum hafif den belkide takıntı yapıyorum ancak servis aractan bole kokular gelmesının normal oldugunu ilk bir ay motordan bile yanık kokusu gelebilecegını soledıler..

S

Sercan.Sari

Bilgi Girilmemiş

Benzer bişey benimde başıma gelmişti hatta koşa koşa gelip forumda konu açmıştım :)

Sürekli park ettigim yokuşta Astrayı ilk aldıgımda 2 kere park ettim hem motordan hemde balatalardan yanık kokusu  geldi içim gitti desem yeridir 60 km arabanın balatasını yedim diye ama o koku şimdi yok araç 2500 oldu.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Koku balatlardan ziyade ilk defa yüksek ısıya maruz kalan egzost sisteminden geliyor; yeni bir elektrikli fırının ilk kullanımda ağır bir yanık kokusu vermesi misali..

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum peki gördüğüm duman oda normal bişeymiydi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firakog link' Alıntı:
arkadaslar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum peki gördüğüm duman oda normal bişeymiydi

Duman tek bir noktadan mı geliyordu hemşerim?

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayır yaygın bi şekilde arka lastikleriden dağınık bir şeklilde geliyordu

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arka egzostdan ya da sıkı kalan balatalardandır; araç hareket halindeyken zor hızlanıyorsa, sürtünme sesi geliyorsa, boşa atınca hızlı şekilde yavaşlıyorsa kesin balatalardandır.

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tolga bey ilginize teşekkür ediyorum ama hızlanmada hiç sorun yasamıyorum (arac o konuda beklentilerimin cok ustunde  okkk) ve bosa aldıgımda bi yavaslama soz konusu değil yol düz ise uzun süre sabit hızda gidiyor balatalar la ilgili olsa döküntü olurdu jantlarda siyahlık falan die dusunuyorum bnu mumlar dedikleri gibi eriyor olabilr mi baskı balatayı falan bitirmeyiz heralde 2 günlük aracın :(