araçların yakıt mtv yedek parça 2. el hesaplaması

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar konuyu okuyanlara.
benim araç bilgim azdır ve çömez sayıyorum kendimi 5 yıldır arabalarla içli dışlıyım reno 9 sipring 2008-09 wv caddy 2010-11 son aracım opel corsa 1.7 dtı 2012-.. sahibi oldum.
araçlarla ilgili toplumda anlaşılmaz bir sorgulama var yakıtı mtv nedir ? yedek parçası ucuz mudur ?
bunlar makul olduğunda her şey güllük gülistanlık değil. araç sahibi olmak sorumluluk sahibi olmak aynı zamanda .
örnekler 1200 km lik bir yolda dizel araçla yakıt hesaplayıp ilerledik yolda bir hız sınırı cezası 170 tl ben şimdi benzin lpg mtv sigorta hesapladım da ne oldu başım göğe mi erdi .
araçta hiç bir sıkıntı yok ama araç bilgisayarı bir hata veriyor düştüm peşine 5000 tl harcadım (bu herkesin başına gelebilecek şey) az yaktı da ne oldu. bu 500 tl yi kaç km de çıkaracağım.

herkes aracının daha ekonomik olmasını daha az vergi diliminde olmasını ister hakkıdır. ama bilinmeyen bir çok giderlerinde olduğunu unutmayınız.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İyi de aynı cezayı çok yakan bir benzinli araçla da yiyebilirsiniz ya da benzinli araçlar 5.000 TL'lik masraf açmaz mı? Veya MTV'si yüksek diye daha mı az masraf çıkaracaklar?

Evet, hangi arabanın ne masraf çıkaracağı bilinmez ama kar kardır. Az yakan ve az vergi ödenen araç makbuldur bence.