Aracınızı nasıl satın aldınız ?

stigma4885

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracınızı nasıl aldınız acaba ? Krediyle mi? Peşin mi ? Başka bi yerden destek alarak mı ? Ilk ben söyleyim. Şuan elimde peşin para var iyi bir kampanya bekliyorum.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yarısı peşin yarısıda 48 taksitti fakat şükür 8 ayda bitti:rolleyes:

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hep ikinci el araç aldığımız için bütçemizde çok fazla bir yıkıma neden olmadı. Maaşla geçindiğimiz için eskiyi satıp, üzerine biriktirebildiğimiz miktarı ilave ederek biraz daha modelli araba almak kanımıza işledi.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sattığım aracı kredi kartı ile almıştım, aldığım aracı eskisinin parası ve üzerine tamamen kredi ile :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İkinci el olarak aldım araçları hep peşin aldım. Bundan sonra ne olur bilemiyorum ama sanırım kredi ile sıfır alırım gibi geliyor bana.

stigma4885

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla Herkes kredi kullanıyor az çok. Sizce peşin parayla almak avantaj mı ? Dezavantaj mı? Önce ev alıp sonra mı krediyle araba almalıyım acaba

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tabikide öncelikle başınızı sokucak bir ev alıp sonra araba almalısınız. Şöyle düşünün evi alın ev kirası ödermiş gibi araba taksidini ödeyin.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla Herkes kredi kullanıyor az çok. Sizce peşin parayla almak avantaj mı ? Dezavantaj mı? Önce ev alıp sonra mı krediyle araba almalıyım acaba

Hiçbir zaman (özel düzenlenen karlı kampanyalar hariç) bir araba için bankaya gidip taşıt/tüketici kredisi çekmeyi düşünmedim, zira alınan arabanın değeri zamanla düşerken çekilen kredinin faizi hiç düşmüyor :(.
Kirada otururken yüksek model, pahalı bir araca para bağlamam. Ay denen şey çabuk gelir. Kirada olduğu sürece insan evine doğru dürüst eşya bile alamıyor ev sahibinin nazını çekmek ise kiranın KDV si gibi. O nedenle önce ev, sonra araba diyorum. Oturacak ev varsa, cepte de peşin para bulunuyorsa elbette peşin para ile araba almak daha mantıklı, zira artık banka faiz gelirleri arabaya gelen zamlardan daha az.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evi de almak o kadar kolay değil ki. Almış başını bitmiş durumda ev fiyatları. Doğru düzgün bir yerden ev alayım desen güç yetmiyor. Orta halli yer olsa değişen bir şey yine olmayacak. Ev alırken de yine çalınacak kapı banka kapısı. Onlar da zaten sömürmek için adam arıyor. Bir yerden bir şekilde para gelmedikçe ev almakta hayal bana göre.