Aracınız Kilometreye ortalama ne kadar yakıyor ?

Dunedain55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt değerleriniz güzel fakat şehir içi dediğiniz yolda operaya kadar bir tane ışık yok,(sarayda 1 ışık var ).... kaza gibi olumsuz bir etken yoksa operaya kadar hiç durmazsınız, akıcı bir trafikte gidersiniz...operadan ibni sina zaten 2 km...(toplam mesafeniz 30km falan diye düşünüyorum) oradaki dur kalk da fazla etkilemez.... yani yüzde 75 sehirdışı-yüzde25 şehiriçi gibi düşünebiliriz...... 30 kuruş yaktığını söyleyen arkadaşlar ise mesela akşam aştiden samsun istikametine giden arkadaşlar olabilir(bu yolu da sonunda genişletmeyi düşündüler ama aradaki ağaçlar da bir başka güzellik katıyordu yola)....hatta o trafikte 40 kuruş bile yakar.....Şu anda yakıtınız gayet güzel ve normal... sakın ayarıyla falan oynatmayın....benim ki de bu civarlarda yakıyor...yanlız ben akıncı ile ibni-sina hastanesi arasında bir bağlantı kuramadım.. :) lojman falan yoksa bence daha yakın bir yere taşınmanız zamandan iyi tasarruf ettirir...

ben normalde samsunda oturuyorum babamın rahatsızlığı nedeniyle Ankarada bulunuyorum.. akıncı lojmanlarında halamda kalıyorum bi süredir babam hastanede yatıyo her sabah ve akşam trafiğine batıkent carrefour kavşağından itibaren ibni sinaya kadar takılıyorum.. dönerkende sincan sapağına kadar trafik oluyo.. birde benim şansıma bulunduğum şerittekilerin kaza yapacağı tutunca vay bizim halimize.. sincan sapağına kadar 3. vitesin üstüne çıkamıyorum kolay kolay..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%90 şehirler arası %10 Ankara şehir içi, neredeyse 10 tane falan kırmızya yakalandım. sonuç: 37,... lt lpg ile 461 km. 2,47 liradan total gaz alıyorum

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
38 litre lpg ile tamamı şehir içi klima kullanmadan 355 km yol gidebildim. litre fiyatı 2,58 liradan 27-28 krş yakmış oluyor aracım. 10,6 lt/100km gibi bir tüketim olmuş bu durumda.

1,6 lt otomatik 307

aracın üzerinde hala kışlık lastikler takılı.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
38 litre lpg ile tamamı şehir içi klima kullanmadan 355 km yol gidebildim. litre fiyatı 2,58 liradan 27-28 krş yakmış oluyor aracım. 10,6 lt/100km gibi bir tüketim olmuş bu durumda.

1,6 lt otomatik 307

aracın üzerinde hala kışlık lastikler takılı.

mükemmel değerler bence...üstelik şehir içi...ve kışlık lastik...ve aksaray...:D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%90 Şehir içi %10 uzun yol, ortalama 10 litre lpg, litresi 2.47tl , şehir içinde 5. vitesi bile kullanma imkanım oluyor, 3. vitese atıp 30-40km hızla sağdan sağdan gitmek paha biçilemez :rolleyes:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi 8 litre civarı yakanlar nasıl bir şehirde yaşıyorlar anlamış değilim? demek ki fabrika verileri gerçekten doğru değilmiş?

Fukara karışıma ayarlanırsa lpg ecu , mümkün oluyor bu ama, gerçekten kağnı gibi gidiyor araba, 2.0 aracın 1.4 gibi gittiğini düşünün :mad:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fukara karışıma ayarlanırsa lpg ecu , mümkün oluyor bu ama, gerçekten kağnı gibi gidiyor araba, 2.0 aracın 1.4 gibi gittiğini düşünün :mad:

emin ol bu söylediğin gibi olursa araç gitmez, gitmeyince sen daha çok basarsın tüketim 10lt'yi bile devirir.

bizim aksaray2ın yolları berbat. 3 hadi bilemedin bazen özel durumlarda düz vites için 4 diyorsun. benim şuan ki aracım iyi o konuda. tek vites D :kop:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki hafta önce adapazarından istanbula hem cumartesi hemde pazar gidip geldim. cumartesi sabah lpg yi litresi 2.19 dan fulleyip E-5 den istanbul-göztepeye gittim. pazar yine gideceğim için pazar sabahı yola çıkmadan yine aynı istasyonda depoyu fulledim. 42 liralık gaz aldı. cumartesi yaptığım toplam yol 300-310 km arası.
gidiş gelişte klima devamlı açık, hız 100-110 arası (E-5 hız limiti)
bu değerlere göre 14 kuruş yakmış oluyorum. bence en güzel hesaplama depo fullemeyle ortaya çıkıyor.
aracım 1.4 astra G
ne zamn satmak istesem yakıt konusundan dolayı satmaya gönlüm el vermiyor :)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta aldım 50 tl lpg 2,61 den aldım ve yaptığım km sadece 146 tamamı şehir içi hesaplıyorum 0,34 felan geliyo ve aldığımdan beri de 0,30 krş'un altına indiremedim arkadaşlar o 0,25-0,28 krş ları valla nasıl buluyolar bende anlamadım lpg ciye bi daha gitmek gerekiyo...:D adama bu değerleri arkadaşlar buluyolar diyorum kızıyo bana nasıl olur 2.0 motor araba diyeee geri gönderiyoo:D