Aracın sağlığıyla ilgili...

Xodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cümleten iyi akşamlar.

2014 şubat çıkışlı ancak 2013 model 1.3 dizel aracım 13 bin km'ye geldi ve 2 hafta önce yağ değişim uyarısını verdi. Yağ kalite göstergesi 0 olunca satış temsilcisi arkadaşımı aradım. Durumu sordum o genel bi uyarı daha yıl olarakta zamanın var sen kafanı rahat tut kilometreni bitir öyle gel servise dedi. İçin rahat değilse getir yağına baktıralım eksik var mı dedi. Bende uyarıyı sıfırlayıp sürüşe devam ettim.

Burdan araştırınca hem araç 2013 model olduğundan bir süre yatmış olabileceğinden hemde kontak açıp kapama sayısınından yağ yüzdesinin çabuk bitebileceğini öğrendim. Zaten araç sıfır alındığında yağ yüzdesi 83 falandı sanırım.

Babamda ilk servis önemlidir sen bu hafta götür diyor.  Ben haftaya servise götürecktim ancak bu hafta bi 600 km yol yapma ihtimalim var. Ne dersiniz yolamı çıkmalı servise mi gitmeliğ˜„

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracın sağlığıyla ilgili...

Yag uyarisi 1 yil veya km hesaplar hangisi daha once dolarsa uyari verir.
İsin özü yola devam.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erken bakım her zaman iyidir bilhassa ilk bakım babanız doğru söylüyor tecrübe tabi  14alkiss ama 600km nin size hiçbir sıkıntısı olacağını zannetmiyorum bence gidin gelin gönül rahatlığıyla ve dönüştü bakımınızı yaptırın ertelemeyin  dft012 hayırlı yolculuklar keyifli sürüşler  steeringwheel

Xodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İçim rahatladı seviyom keretayı çünkü :)

Teşekkürler...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

B֜LENT link' Alıntı:
Yag uyarisi 1 yil veya km hesaplar hangisi daha once dolarsa uyari verir.
İsin özü yola devam.
ozgun88 link' Alıntı:
erken bakım her zaman iyidir bilhassa ilk bakım babanız doğru söylüyor tecrübe tabi  14alkiss ama 600km nin size hiçbir sıkıntısı olacağını zannetmiyorum bence gidin gelin gönül rahatlığıyla ve dönüştü bakımınızı yaptırın ertelemeyin  dft012 hayırlı yolculuklar keyifli sürüşler  steeringwheel

+1

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de aynı şekilde 2013 model, 2014 Şubat çıkışlı 1.3 CDTI model 5100km' deki aracım 1 hafta önce yağ değişim uyarısı vermeye başladı. Ancak dikkate almıyorum çünkü hem süresi gelmedi hem de KM bakım için düşük. Üstelik aldığımda da göstergede %70 seviyelerde gösteriyordu.

Göstergeyi sıfırlamaya çalıştım ancak başaramadım, onay tuşu olarak nereye basmak gerekiyor?

Xodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam kontağı 2. Seviyeye aç yani motoru çalıştırmayacak şekilde elektrik sistemi aktif olsun , sonra yağ kalitesini gösteren yere gel. km sıfırladığımız sol kol üzerindeki yuvarlak tuşa basılı tut,  yüzde sıfırlansımı diye soracak evet de ve bitti.

Motor çalışırken izin vermiyor.

Bide biraz gez ya , yol yap motor açılsın şase altındaki mum erisin ğ˜„

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Xodor link' Alıntı:
Hocam kontağı 2. Seviyeye aç yani motoru çalıştırmayacak şekilde elektrik sistemi aktif olsun , sonra yağ kalitesini gösteren yere gel. km sıfırladığımız sol kol üzerindeki yuvarlak tuşa basılı tut,  yüzde sıfırlansımı diye soracak evet de ve bitti.

Motor çalışırken izin vermiyor.

Bide biraz gez ya , yol yap motor açılsın şase altındaki mum erisin ğ˜„

Teşekkür ederim. Ben araba çalışırken denediğim için olmadı demekki. Yarın sıfırlayacağım, yoksa o uyarı sesi her seferinde çekilmiyor.

Hocam ben çok gezdiğim için dizel almadım aslında. 1.4 Cosmo almak için bayiye gitmiştim ama 2013 model yoktu sadece 2014 vardı. Dizelin de 2 adet 2013 modeli kalmıştı, 1.4' den 1000 TL kadar pahalı olunca dizel tercih ettim.

Sanırım arabayı satarken piyasadaki en az KM' li dizel araçlardan biri olacak, çoğu benzinliden de az olabilir :D

Xodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farselem link' Alıntı:
Teşekkür ederim. Ben araba çalışırken denediğim için olmadı demekki. Yarın sıfırlayacağım, yoksa o uyarı sesi her seferinde çekilmiyor.

Hocam ben çok gezdiğim için dizel almadım aslında. 1.4 Cosmo almak için bayiye gitmiştim ama 2013 model yoktu sadece 2014 vardı. Dizelin de 2 adet 2013 modeli kalmıştı, 1.4' den 1000 TL kadar pahalı olunca dizel tercih ettim.

Sanırım arabayı satarken piyasadaki en az KM' li dizel araçlardan biri olacak, çoğu benzinliden de az olabilir :D

Valla günü gelip satılınca gidecek sonuçta, azda olsa hakkını vermeye çalışın. Babamda 5 yaşında aracı 30 binde sattığında aracı kullanmamışız gibi hissetmiştim. Ondan zaten yılda 15 binimi yapmaya çalışıyom Smiley

Yanlış anlamayın çıkıp boş boş yol yapın demiyom, laf olsun işte:)