Aracın altından gelen bir ses

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba; iyi forumlar arkadaşlar
Opel astra g hb cd 2000 model - Antalya

arkadaşlar benim sorunum şöyle
araç 1-2 viteste giderken alt taraftan bir ses geliyor.
düz giderken. en yavaş hızlarda.
teneke sürtme sesi, zincir sesi gibi.
sonrasında ses kesiliyor.

daha önceki konum : http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/112657-yolda-kaldim.html
özet geçiyorum = bu daha önceki yolda kaldım konusunda sorun benzin pompası değişimi oldu.

NOT: Benzin önceden çeyrekle yarım arasındaydı, artık yarımla tamın arasındaki çizgide.

NEYSE: yani benim düşündüğüm, 3 ay önce değişti ama benzin pompası yinemi arızalanmaya başladı ? çünkü benzin pompasından önce o ses yine vardı. Ve Tam olarak emin değilim. Yazdan kışa giriyoruz belki başka parçalarda sorun vardır diye düşündüm.

yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba; iyi forumlar arkadaşlar
Opel astra g hb cd 2000 model - Antalya

arkadaşlar benim sorunum şöyle
araç 1-2 viteste giderken alt taraftan bir ses geliyor.
düz giderken. en yavaş hızlarda.
teneke sürtme sesi, zincir sesi gibi.
sonrasında ses kesiliyor.

daha önceki konum : http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/112657-yolda-kaldim.html
özet geçiyorum = bu daha önceki yolda kaldım konusunda sorun benzin pompası değişimi oldu.

NEYSE: yani benim düşündüğüm, 3 ay önce değişti ama benzin pompası yinemi arızalanmaya başladı ? çünkü benzin pompasından önce o ses yine vardı. Ve Tam olarak emin değilim. Yazdan kışa giriyoruz belki başka parçalarda sorun vardır diye düşündüm.

yardım ederseniz sevinirim.

yağmurlu havalarda araç park halindeyken fren diskleri paslanır. yada yerden yağmurla sıçrayan çamur üzerine yapışır. ilk hareket sonrası bir dakika kadar genelde sürtme sesi yapar siz frene basmasanız bile. freni bi kaç metre kullandığınızda disk yüzeyi temizlenir ses kesilir. sebep belki budur bilginiz olsun...

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmurlu havalarda araç park halindeyken fren diskleri paslanır. yada yerden yağmurla sıçrayan çamur üzerine yapışır. ilk hareket sonrası bir dakika kadar genelde sürtme sesi yapar siz frene basmasanız bile. freni bi kaç metre kullandığınızda disk yüzeyi temizlenir ses kesilir. sebep belki budur bilginiz olsun...
hocam yazında aynı sesi yapıyordu :( ses dahada fazlaydı.
benzin pompası değişti ve o ses kesildi. ona bağlımı bilmiyorum.

bakınız zil sesi gibi durmadan, teneke sürter gibi,
( bisikletin tekeri havada dursun pedalı elinizle boşa çevirin. ve teker dönerken sadece zincirin sesi gibi. )

genelde 1 viteste çıkan bir ses bu. 2 de bir kere duydum 3 de falan kesinlikle yok. aracı stop ettirdim diyelim 10-20 dakka bir yere girdim çıktım. ve o ses yine var :(

ve diğer konuda belirttim usta benzin pompasının hatasını 2-3 saatte zor bulup değiştirmişti. araç o sürede çalışmadı ama benzin pompasını elimize aldığımızda yanıyordu resmen.

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam yazında aynı sesi yapıyordu :( ses dahada fazlaydı.
benzin pompası değişti ve o ses kesildi. ona bağlımı bilmiyorum.

bakınız zil sesi gibi durmadan, teneke sürter gibi,
( bisikletin tekeri havada dursun pedalı elinizle boşa çevirin. ve teker dönerken sadece zincirin sesi gibi. )

genelde 1 viteste çıkan bir ses bu. 2 de bir kere duydum 3 de falan kesinlikle yok. aracı stop ettirdim diyelim 10-20 dakka bir yere girdim çıktım. ve o ses yine var :(

ve diğer konuda belirttim usta benzin pompasının hatasını 2-3 saatte zor bulup değiştirmişti. araç o sürede çalışmadı ama benzin pompasını elimize aldığımızda yanıyordu resmen.

benzin pompası yerine tam oturmadığında yada takılı olduğu yerde çalışmasına bağlı vibrasyondan dolayı ses yapabilir bir miktar belkide o sesdir duyduğunuz... yarıma yakın benzin bulundurun. bosch marka pompa taktılarsa eğer sorun çıkacağını zannetmiyorum...tabi ses pompadansa...

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompası yerine tam oturmadığında yada takılı olduğu yerde çalışmasına bağlı vibrasyondan dolayı ses yapabilir bir miktar belkide o sesdir duyduğunuz... yarıma yakın benzin bulundurun. bosch marka pompa taktılarsa eğer sorun çıkacağını zannetmiyorum...tabi ses pompadansa...
yolda kalıp pompayı değiştirdikten sonra ses kayboldu. sonradan çıkmadıysa, pompa tam takılı olmuş oluyor sanırım.

yazın full klimayı en son ayarda çalıştırdığım için, araba devir alamıyordur, hava sıcak falan diyip geçiştiriyordum. o seside ona bağlıyordum. ve yaz bitince 9. ayda pompa bozuldu yolda kaldım.

buna göre sesin pompadan gelip gelmediğine emin değildim. ve arkadaşın birisi benzin pompası ses yapıyordu değiştirdim dediğini baz aldım. bende yazın o duyduğum sesin benzin pompasından gelebileceğini düşündüm. ve şimdide o sesi yeni duydum korkmaya başladım.sesin benzin pompasından gelip gelmediğine tam emin değilim ama

sadece 1-2 viteste araçta kalkarken gelen bir ses bu. elinize konserve teneke alın yere sürtün çıkacak sesin aynısı.
(O ses geldiği zaman ayağımı gazdan çekince ses kesiliyor.) sanki demir aksam birbirine çapıyormuş gibi gelen bir ses. aracın altına 5-10 sefer baktırdım altta bir sorun yok gibi duruyor hiçbir parça birbirine değmiyor sallanmıyor.

acaba diyorum sigortalarda birşey var benzin pompasını yine bozmuş ?
3 ayda 1000 km zor yapmışımdır. 3 ayda benzin pompasının bozulması normal midir ?

yada bildiğiniz o sesi çıkaracak başka bir parça varmıdır ?

Son düzenleme:

mikron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence aracı başka biri kullanırken, siz pompayı dinleyin.

Yanılmıyorsam aracınızda pompa arka koltuğun altında. Zaten önceki deneyimlerinizden de yerini ve nasıl erişebileceğinizi biliyorsunuzdur.

En azından sesin benzin pompasından gelip gelmediğinden bu şekilde emin olabilirsiniz.

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorunu 3-5 ay önce çözmüştük,
antalyada yeni sanayide düzgün bir opel servisi en azından sorunun kaynağını buldu.
aracı lifte çıkarttılar ve altına baktılar, bu sırada demir bir kaplama gibi birşeyin koptuğunu gördüler. aracın altına dübel attılar.
sesi yapan oymuş vibrasyon yapıyormuş. en azından bu ses eskisi kadar yok. ama yinede bu sesi yapar dediler.