aracımın sorunun videosunu çektim Artık anlaşılır herhalde:(

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa rölesi kontağı açınca kısa bir süre çalışır. eğer aracı çalıştırmazsanız pompayı durdurur. kontağı açınca ses yoksa röleyi bir kontrol ettirin. çıt çıt yapan o röle ise değiştirip deneyin. tesisat beyin v.s sorun yaratabilir.

diğer bir tahminim ise benzin kütüğü üzerindeki basınc regülatörü. manifoltu söküp takarken vakum hortumunda kopma olmuş yada düzgün takılmamış olabilir.

videoyu izleyince kendi yaşadığım sorunlar gözümde canlandı. altta benzin hortumunda ince bir sızıntı varmış. ikinci marşta gaz basarak belki üçüncü marşta çalıştığı bile oluyordu. tabi aynı sizin araç gibi soğukken uzun süre bekleyince yapıyordu. sonra benzin kokusu artınca farkettim.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aklıma benzın ıle ılgılı bır sıkıntı geliyor sızın tespıtınız akla ve mantıga uygun ya bu hortumcukları yanlıs taktılar yada hortumlarda söküm esnasında bır sorun vardı yada dediğiniz gibi benzin hortumlarında bir kaçak var uzun sure kalınca arac benzın boruda kalmıyor ılk marsta calısması gereken arac boru dolup enjektor acana kadar zorlanıyor tesekkur ederım bılgılerınız ıcın mesela arac zorla çalışınca evden çıkıyorum 300-600 mt arası markete gidiyorum stop edıyorum bir egzoz benzın kokusu karısık bır koku alıyorum bu buna işaret olabılır mı?

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin sorununuz temizlettiğiniz ilk yer tekrar baktırın rölanti ayarlayıcı sorunu sanki

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önceleride yazdım sorunum devam edıyor kısaca toparlayacak olursam araç corsa b 1.4 16 v x14xe ecotec motora sahip atiker marka lpg li bir araç.
Araç seyir halinde boşa atılınca stop edıyordu bunun için gidilen servis boğaz kelebeği dedi ve temizledi sonra manifoltun içine vida düşürdüler o yuzden manifoldu araç üzerinde uzun uğraşlar sonucu cıkardılar vidayı aldılar.toparladılar o arada buji ve buji kablolarıda değişti orjinalleri takıldı.ne olduysa bundan sonra oldu araç eskişehirin en sogunda sabah 1-2 sanıyede marşa basıp çalısırken ya uzun marş+gaz pedalına basıyorum yada 1-2 marş denemesinden sonra çalısıyor.gözlemlerim; sabah ilk çalısmada devir 500-600-700 diye vayas cıkıyor ve 1000-1100 civarı ilk çalısmadan 10 sanıye sonra kalıyor yola cıkıyorum ılk 1-2 km vites değişimlerimde dikkat ediyorum devir 1500-2000 arası duruyor bıraz yol ve ısınma olunca normale donuyor buda yoktu aracımda.bi yere stop edıp 5-10 dk sonra geldiğimde marşa bastıgım anda alıyor yada denemelik stop edıp basıyorum marş motoru doner donmez alıyor ama stop edıp 2-3 saat sonra gelırsem zorlanıyor.
Benzin pompası değişti fark olmadı eskisini geri taktım
yagı filtreleri değişti
trigeri devirdaim pompası değişti
ısı sensoru ve oksıjen sensoru değişti
bujılerı yenı cıft tırnak kablolar orj gm değişti
egzoz sistemi katalizor dahil kople değişti( ordada kazık yedik bilgisizlıkten katalızoru bosuna değiştirmişiz yerine boş bı kovan takıldı)
bunlar bu arıza ustune değişen yerler ama sonuç alamadım
düşüncem=
1saçma şekilde sokulen manifolt hava alıyor
2hortumlarda sıkıntı var
3 kablolardan olabılırmı sokum takıp esnası cok ugrasıldı ortalama 8 saat
4 lpg enjektoru kacırıyor
5 bogaz kelebegıne yakıt damlıyor
6 enjektorlerı komutlayan ısı sensorunden gelen bılgıyı kodlayan role arızalı
7 benzın basıncını ayarlayan parca arızalı
8 egr yada bogaz kelebegı takımında bır hata var
bunlar forumlardan edındıgım aynı sorunlar ve kendı dusuncelerım
yardım edersenız sevınırım her defasında yuklu meblalar odeyip sonuçsuz kalmak cok kotu.

araç soguk iken yada çalışıp stop edılmesınden 2-3 saat sonra ki videosu marş+gaza basmazsam çalışmıyor stop edıyor.gaza 4000 cıvarı basmazsam 1-2 defa stop edıyor bu şekil araç çalışırsa benzın yada egzoz duman kokusu gıbı 10 sanıye kadar araçta koku oluyor.

http://www.youtube.com/watch?v=v0e1z7ivyzk

araç bıraz ısınıp stop edıldıkten sonrakı çalışması gaza basmıyorum marşa dokundugum an super alıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=cIdhSWjpQIo

yorum size kalmış arkadaslar uzun zamanlar anlattıp ancak vıdeo yukleme zamanım oldu

arkadaşım sesin sorunun yakıt deposundaki kötü yakıt veya yakıt filtresi ancak aracındaki emmemanifold bu sanıyorum hava alıyor hava alan emmemanifold aracın geç çalışmasına neden olur tavsiyem
1- hava giriş yani hava filtreni temizle boruları temizle
2- emme manifoldunu kontrol ettir ( Hava almadığından emin ol En kolay yolu aracı çalıştır emmemanifoldunun bağlantı ve conta yerlerini ellerinle kontrol et eğer üfleme emme yapıyorsa ki 100de 100 ordandır )ona göre sanayide iyi bir ustaya götür açıp yeni conta veya sıvı conta ile yeniden toplattır
3- yakıt deponu temizlet ayrıca yakıt filtrenide değiştir geçmiş olsun
3-

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sesin sorunun yakıt deposundaki kötü yakıt veya yakıt filtresi ancak aracındaki emmemanifold bu sanıyorum hava alıyor hava alan emmemanifold aracın geç çalışmasına neden olur tavsiyem
1- hava giriş yani hava filtreni temizle boruları temizle
2- emme manifoldunu kontrol ettir ( Hava almadığından emin ol En kolay yolu aracı çalıştır emmemanifoldunun bağlantı ve conta yerlerini ellerinle kontrol et eğer üfleme emme yapıyorsa ki 100de 100 ordandır )ona göre sanayide iyi bir ustaya götür açıp yeni conta veya sıvı conta ile yeniden toplattır
3- yakıt deponu temizlet ayrıca yakıt filtrenide değiştir geçmiş olsun
3-
teşekkur ederım yanıtınız için araç bu şekilde sorunluyken benzın filtres değişti ama sonuç değişmedi depom temız 2 defa sokuldu benzın pompası değiştirmek için baktık iyiydi peki emme manifoldu hava alıyorsa sıcakken de calışmada zorluk çekmez mi bı co form sıtesınde benımle aynı sorunu yaşayan insanlar var benım olayımın tıpkısının aynısı ama cozum bulamadılar yada buldular yazmadılar yardımcı olursanız makbule geçer

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emmeden hava alsa rölantiyi tutturamaz...
kenan abi ne yaptın baktın mı buji lerin elektrot açıklığı ile paso değerine...ayrıca ısı değeri...

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emmeden hava alsa rölantiyi tutturamaz...
kenan abi ne yaptın baktın mı buji lerin elektrot açıklığı ile paso değerine...ayrıca ısı değeri...
caner kardeşm walla bujileri kendim sokemedim malum lokma anahtarım oraya girmedi bakamadım ısı değerlerine de usta baktı gayet güzel dedi acaba bu benım moturu soktuklerınde benzın gerı donuste bır sıkıntı mı oldu sankı arac benzını gerı kacırıyor uzun beklemede :(

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sorun hala devam edıyor :(

hayaksisheytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sorun hala devam edıyor :(
ustam ben ilk arabayı aldım ona benzer bir sorun vardı bende akü içerden bişeyleri dağıtmıs ne tam ölü ne tam diri ortada sürünüyordu birde kıs ayı motor buz gibi çalıstıktan sonra 1 2 dk bekleyince tekte alıyordu belki akün ilk ateşlemede güçlü değildir