aracımın km siyle oynanmış ne yapmalıyım

hbo2488

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2011 yılında aldığım aracı(2006 opel corsa 1.3 dizel otomatik) hic arabadan anlamamam ve tamamen cahillğimden dolayı 82000 km olduğuna aldanıp satın aldım,ben anlamadığımdan bi sevise götürdüm beni uyarmadı galericide kendi bir servise götürdü oda bişey anlamadı , mesaj attık kayıtlarını öğrenmek için ondada yazmıyordu muayne kayıtları ve bu zamana kadar kullandım o kadar servise felan götürdüm kimse bişey sölemedi şu son zamanda bakım için götürdüğüm yerde km ile yaklasık 100000 km oynandığını öğrendim , başımdan aşşağı kaynar sular döküldü çünkü aracımı satmayı düşünüyordum bunu nasıl açıklarım kişiye bilmiyorum şimdi bana bunu satan galeri için yasal olarak ne gibi yaptırımlarda yada ne gibi çözümlerde bulabilirim desteklerinizi bekliyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun bu adamlara ellerini yukarın açıp betdua edeceksin verdiğim para sana kuruşu kuruşuna kanser olsun diye.

aydinkavun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hapis cezası var dava açacaksın

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Abi hic dusunmeden gidip dava ac. Yoksa bu insanlar yuzunden ikinci el araba alamaz olduk...

G7-L01 cihazımdan gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.nasıl anlaşıldı kmnin düşürülmüş olduğu açıklarmısınız ispat bakımından soruyorum

hbo2488

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabayı almadan önce adam muayene yaptırmıs orda km nin oynandığı muayene kayıtlarından anlaşılıyor , alalen ortada kanıtlı benim galeriden aldığım tarih belli km nin ne zaman değiştirildiği belli ispat için yeterli diye düşünüyorum ama arabayı satmayada ihtiyacım var avukattı davaydı felan hiç bilmediğim işler yönlendirme yaparsanız çok mutlu olurum , böle şerefsizler yüzünden rahat uyku uyuyamıyorum ben bu arabayı nasıl satıcam kime derdimi anlatırım kim alır ki :(

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
verdiğin satılık ilanında durumu anlatırsın, biraz zarar edersin ama arabada herhangi bir sorun yoksa çok da fazla fiyat farkı olmaz. noterde satış yaparken durumu araç satış tutanağına kaydettirip satarsan hukuki sorumluluğun da ortadan kalkar. ardında da bulunduğun yerin başsavcılığına dolandırıcılıkla ilgili suç duyurusunda bulunursan hukuki süreci başlatmış olursun. avukata falan gerek yok yani. km ile oynandığı tüvtürk kayıtlarında belliyse, sen hiç uğraşmadan o ibne galerici cezasını çeker.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam mesaj atinca muayene tarih ve km bilgisi gelmesi şart.son iki muayenenin.yani mesajin cevabini gormeden almamaliydiniz keske demek istemezdim ama en buyuk kriter mesaj sorgulamasindaki muayene bilgileridir.mahkemeye verirseniz hakli cikarsiniz o tarihlerde arac sizin degildi sonucta

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi