Aracımın akusu bıtıyor

dogan_tire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arabamda gmmarka opelin akusu var
ama durmadan haftada 1 kere baska aku ıle calıstırıyorum her zaman araba bınen bırısıde degılım

arabamın akusunu elektırıkcıye verdım sertleşmıstır dedı ve akuyu sarja bagladı yesıl yandı ama 1 gun durudu garantıye verecem degıstırılermı acaba

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Araçta aküden akım çeken bi donanım olabilir.
Eger öyle ise sıfır akü de taksan yine boşalır.
Önce aracın çektiği akımı ölçtür.
kapılar kilitli iken 0.05A olması gerek.

Eger akım normal çıkarsa aküde sorun vardır gönder garantiye değişimini iste.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kaçak vardır bi kontrol ettir

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ben de aracı 3 gün çalıştırmasam akü boşalıyordu; aküyü şarja bağlayınca doluyordu ama ,göstergesi yeşil oluyordu; kapılar kilitliyken çekilen akımı ölçtüm ve 0.47 amper çıktı; araca sonradan eklediğim rölelere vs. ye tek tek aktım ve sonunda akım çeken bir röle buldum; bu röleyi merkezi kilitle tavan lamba rölesi arasına bağlamıştım ve işlevi kapılar kilitlenince 30 sn sn sonra sönen tavan lambasının hemen sönmesini sağlamaktı ; bu röleyi iptal edince kapılar kilitliyken çekilen akım 0.05-0.06 amper arasında gidip geliyor; ve şuan deneme aşamasındayım; aküyü tekrar şarja bağlıyacam ve artık sadece haftasonları kullandığım aracımı takviyesiz çalıştırabileceğimi umuyorum; sizde çekilen akımı ölçüp eğer fazlaysa düşürme yoluna gitmelisiniz yoksa akü bitecektir;eğer akım değerleri normal çıkarsa sorun aküdedir....