Aracımı garaja çekeceğim önerilerinizi bekliyorum.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Eğer arabayı çalıştırıp turlayacak kimse yoksa,illâ ki araba çalıştırmayı bilen vardır ailenizde.

Haftada bi 10-20 dakika motoru ısıtsa faydalı olur bence.. :)

Şimdiden hayırlı teskereler..

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalıştırmaya felan gerek yok bence.4 takozla aracın temasını kes yeter.Bunu da lastiklerin sağlığı için söylüyorum.Antifirizin-camsuyun-deponun doluluğu tamam ise akü kutup başınıda sök yeterli.Eğer ısıl değişimleri olan duruma göre direk güneş ışığı- kısmen yağmur kar alan bir yer ise çadırda örtme.
Geldiğin zaman yağ-filtre-buji vs bakımı zaten yaptıracaksın. O yüzden ayda birde çalıştırsan bunlar zaten değişecek yattığı için.Ama imkan var güvendiğim birileri çalıştırabilir dersen de sen bilirsin.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 ay çok uzun bir süre sayılmaz, aracı 1 hafta on gün de bir çalıştıracak kimse yoksa, akü bitmesin diye kutup başlarını sökmen yeterli, araç üzerinde sıfır lastik yoksa aracı takoza /askıya almakla da uğraşma derim.Zaten lastikler sürekli aracın yükünü taşıyorlar.Ama arabama çok titizim dersen sen bilirsin. En fazla 4 ay sonunda aracı çalıştırırken biraz zorlanırsın, lastik havalarını kontrol edip , bir ustaya baktırırsın.muhtemelen de birşey çıkmaz yürür gidersin,şimdiden hayırlı teskerler

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı araçların (özellikle eski model) yakıt depoları metalden üretilirken bazı araçlarınki de sert plastikten üretiliyor. Metal olanlar uzun süreyle az yakıtla bırakılırsa buharlaşma neticesi depoda pas oluşur. Plastik depolarda böyle bir sıkıntı yok. Destekleme askılarını sanayide görmüşsündür, üçgen şekilde, metal malzemeden yapılma, bazıları eşşek diye de tanımlar. İki tane elimde vardı, Koçtaş'dan garaj tipi kriko aldım, iki tane de onun içerisinden çıktı.

teşekkürler savaş abi..

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 ayda benim araç yattı babam araba sürmeyi bilmediği için annemle beraber iteleyerek garajdan çıkartmış nasıl becerdi hala anlamam nerden aklına geldi onuda bilmem arabayı yıkayıp geri garaja itelemişler :D kuzen saolsun arada bi almış arabayı onda kalmış falan geldiğimde canavar gibiydi hiçbişeyi yoktu :)

ferdiozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutup basını sök antifizi de tamamsa hiçbişey olmaz. hayırlı teskereler

husec20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önerileriniz için teşekkürler korkmama gerek yok o zaman,,

gokmen_turan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçen ay aracımı kapalı garaja bırakmak zorunda kaldım. Nisan-mayıs ayına kadar da kalacak. Yaptıklarım; 4 tekeri de kaldırıp yer ile temasını kestim (askılarla besledim), yakıt deposunu 4/3 oranında doldurdum (yakıt deposu metal olduğu için), antrifizini yeniledim, akünün kutup başlarını çıkardım (saat bile aküden enerji alır), ama cam suyuna antrifiz koymayı unuttum (bir ara Ankara'ya gidince onu da hallederim). Aktarma organları ve motorun yağlanması için de bir iki ayda bir aracı çalıştırıp olduğu yerde sanki yolda gidiyormuş gibi (araç askıda olduğu için) çalıştırmakda fayda var.

Yapılacak her şeyi yapmışsınız yıllarca kalabilir bu şekilde ;)

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı kitleyin garajında kapıalrıın kitleyin Allah a emanet edin hiç birsey olmaz