aracımı bugun gordum bırkac sorum var

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgılı opel dostları bugun bayıye gelen aracı gormeye gıttım parasını verdım.arac bal mumu mudur nedır onunla kaplı les gıbı :)) sımdı bayı karter koruma takacaktı.forumda bır yerde korumanın plastık vıda ıle takılmasının daha saglıklı olacagı soylenmıs.ben de bayıde bu durumu anlattım servıse.adam ben 10 yıldır burdayım aracın kaza anında motorunun dsmesı gerektıgını duymadım dedı.kafayı cakacaktım :) neyse dedım kı bu korumayı ben plastık vıda ıle takın ıstıyorum.adam yok celık var bızde dedı.sımdı ben bu plastık vıdaları nerden temın edebılırım vereyım elıne taksın barı.aslında taktırmak ıstemıyorum ama easytronık araclarda daha cok ıse yarar demısler yıne forumda bır yerde. bırde bu kaucuk paspas olayı var.aracın ıcınde halı paspas var.bu paspasların temızlenmesı ısı zor olur sankı.yada ıslanması durumunda koku durumu falan.hepsıburadadan alınanlar ıcın cok koku yapıyor (kaucuk kokusu) dıyorlar.buna kendınce bır cozum bulan varmı.neyse aklıma geldıkce yıne sıze danısacagım son 9 gun sabırsızlıkla beklıyorum artık

onurgfb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözümü var bende servise gittim orjinal paspas aldım halıları cıkardım eve koydum baska care yok

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence karter koruma taktırma altını sürtmessin 10 cm basmassan arabayı yere:) benim arabaya 8 kişi bindik bir sürü yerden indim çıtım 1 kerede vurmadı önünü altını

ZdeArBaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kauçuk paspasların koku yapmayanları var, genelde avm lerde gözüme çarpıyor, yada yedek parçacılarda opel logolu kauçuk paspas alabilirsiniz daha şık durur.
bu arada yeni aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamlarla pazarlıgı yaparken sadece karterkoruma demıstım ama bı cıngen pazarlıgı daha yapayım da paspas ıstıyım barı :)

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgılı opel dostları bugun bayıye gelen aracı gormeye gıttım parasını verdım.arac bal mumu mudur nedır onunla kaplı les gıbı :)) sımdı bayı karter koruma takacaktı.forumda bır yerde korumanın plastık vıda ıle takılmasının daha saglıklı olacagı soylenmıs.ben de bayıde bu durumu anlattım servıse.adam ben 10 yıldır burdayım aracın kaza anında motorunun dsmesı gerektıgını duymadım dedı.kafayı cakacaktım :) neyse dedım kı bu korumayı ben plastık vıda ıle takın ıstıyorum.adam yok celık var bızde dedı.sımdı ben bu plastık vıdaları nerden temın edebılırım vereyım elıne taksın barı.aslında taktırmak ıstemıyorum ama easytronık araclarda daha cok ıse yarar demısler yıne forumda bır yerde. bırde bu kaucuk paspas olayı var.aracın ıcınde halı paspas var.bu paspasların temızlenmesı ısı zor olur sankı.yada ıslanması durumunda koku durumu falan.hepsıburadadan alınanlar ıcın cok koku yapıyor (kaucuk kokusu) dıyorlar.buna kendınce bır cozum bulan varmı.neyse aklıma geldıkce yıne sıze danısacagım son 9 gun sabırsızlıkla beklıyorum artık
Çelik vida ile taktır, halı paspasları da kullan.
Bir önceki aracımı (2008 Astra Enjoy) sıfır almıştım. Çelik vida ile karter koruma taktırmış, halı paspasları kullanmıştım. Halı paspaslar yerlerine tık diye oturuyor, sağa sola kaymıyorlar. Bir kere bile(iki sene boyunca) yıkatmadım, sadece tozunu fırça ile aldırdım. Zamanla gaza bastığın yerde topuk izi oluşuyor ama delinmiyor. Çok rahatsız olursan gidip yenisini alırsın(delinince).
Uzun yazının kısası: bunları kafana takma, fazla foruma girip çıkmaktan oluyor tüm bunlar. Altı ay sonra tüm bu kıvır-zıvır şeyleri unutuyorsun zaten. Düşüneceğin tek bir şey kalıyor geriye; aracın işletme maliyetleri..yakıt, vergi, kasko, trafik sigortası, servis masrafı ve aldığın haz.
Allah: kaza bela vermesin, masrafları karşılamak için de derman versin..gerisi boş.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
bunları kafana takma, fazla foruma girip çıkmaktan oluyor tüm bunlar. Altı ay sonra tüm bu kıvır-zıvır şeyleri unutuyorsun zaten.
+1.000.0000.0000
aslında bu siteye hiç girmemek lazım fuzuli masrafa sokuyor bizi :D her ay bir aksesuar alıyoruz icat çıkarıyoruz kendi kendimize :D tek tük masraf çıkınca da ne masraflı arabaymış diyoruz. :)

Düşüneceğin tek bir şey kalıyor geriye; aracın işletme maliyetleri..yakıt, vergi, kasko, trafik sigortası, servis masrafı ve aldığın haz.
Allah: kaza bela vermesin, masrafları karşılamak için de derman versin..gerisi boş.

Doğru lafa ne denir :good:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlısı olsun ALLAH kaza bela vermesın..
karter koruma arkdsın da dedıgı gıbı taktırma bende aracımla nerelere gırıp cıkıyorum hıcte altı surtmedı
paspas konusndada ben aracıma bu oto aksesuarcılarda satılan metre ıle satılan paspaslardan aldım taban halısının uzerını ortucek sekılde buyuk kestım bıde aracın kendı halısı hıc kırlenmıyor sende oyle yapabılırsın...