Aracımdaki arıza ışığı

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://img353.imageshack.us/i/b6016e32eb5e44bc88f88a4ly5.jpg/ linkdeki 220 km nin önünde sarı bir ışık var aynısı benim aracımda yanmaya başladı dükkanda sildik akşama kadar birdaha yapmadı fakat akşam tekrar yaptı bunun sebebi nedir bir bilgisi olan var mı???

Exhaust emission ışığı olarak geçiyor kitapçıkta

Son düzenleme:

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok pardon kızdırma bujisini görmemişim. Bİldiğim kadarı ile o motor ikaz ışığı. Genelde yakıtta sorun oldupu zaman yanıyor bildiğim kadarı ile.

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resim benim aracın değil ve araç benzinli

Exhaust emission ışığı diye geçiyor kitabında ama neden yandığını anlamadım ya benzin enayi geldi yada başka bir sorun var

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım. Olsun o ışık yine de motor ikaz ışığı genelde yakıtla ilgili sıkıntı çıktığında yapar. bunun bir kaç anlamı olabilir benizn filterinizi en son ne zaman değiştridiniz. Oktanı düşük yakıt ise, enjektörlere pislik gelmiş ise gibi durumlarda yanar diye biliyorum.

hakangnr

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
motor ışığı ise egr valfini kontrol ettir.hava akışı ıle elgili

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin kötüsü garantisi bitti ama eğer öyle bi durum olursa servise götüreceğimi hiç sanmıyorum

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sana nacizhane bir çözüm söyleyeyim genelde işe yarıyor. Aracın Sigorta kutusunu aç. Açmadan önce de kullanım klavuzu bul bi yerden. Oradan bak arıza ışığının sigortası hangisiymiş. Sonra o sigortayı çıkart. 5 sn. dur. Geri tak. Sonra bana cevap at. İşe yarıyor genelde. Zararı sıfır. Hatta takma geri. Aracın LPG'li ise zaten geri yanacaktır. :D