Aracimda yan sanayi parça kullanmişlar.

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptıkları iş hukuki değil.Sigorta ile bizzat görüş yoksa ver mahkemeye,ustanın dediğine bakma uzun sürermiş falan..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ver mahkemeye diye bir şey yok arkadaşlar.Sigorta birliği yönetmeliğinde var bu.Sizin araca takılan parçaya yan sanayi değil, muadil parça diyorlar.Bunun açıklamasını da, parçaları araç üreticilerinin çalıştığı firmaların parçalarını takıyoruz diyorlar.Bu tamamen hukuki dayanağı olan bir uygulama.Yetkili servislerde bile bu uygulama yapılıyor.Bunun tek çözümü eksper geldiğinde aracınızın başında olacak ve aracınızın daha önce kazası olmadığını ve muadil parça kabul etmeyeceğinizi söylemek.

Boyaya gelince, bir süre o boyanan kısımlara katlanacaksınız.Güneşte biraz solacak sonra siz komple pasta cila yaparak rengi zamanla eşitleyeceksiniz.Ne kadar belli olsa da zamanla fark kaybolur.Diğer yandan usta boyanın tonunu tutturamadıysa, fazlasıyla sırıtır.

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
kasko şirketinle konuşmak işe yarıcaktır çnkü benim bildiğim aracınız kaskonuzdan yapılıyor ve karşı tarafın sigortası kasko şirketinize ödeme yapıyor...

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
muadil parça gelmemiş ki direkt yan sanayi gelmiş ustanın dediğine göre...

ayrıca daha geçen ay pasta cila yaptırdım. aracımın boyası çok kötü durumdaydı, tektar pasta cila yapılırsa alttaki saç görünebilir

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte senin yan sanayi dediğine sigorta şirketleri muadil diyor ve benim yaptığım açıklamayı yapıyor.Tamamen de hukuki bir uygulama.Çünkü sanayi bakanlığından onaylıyolar aldıkları kararları.

Boya için görsem tecrübelerimle birşey derdim ama aracı görmeden yorum yapmak güç.Olmadı komple boyatacaksın.

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
valla usta boya konusnda yarın bi pasta cila yaparız belli olmaz dedi.

usta yanlışlıkla tamponu kırmızya boyamış. ön kırmızı arka siyah olmaz.yarın arka tamponuda boyayacak mecburen boya atması yaparmı plasitk tampondan

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
ön panjur bile yerine oturamadı sağ farın oldupu kısımdan biraz potluk yaptı.

ustaya sorunca neden oldu diye yan sanayi olduğu için diye dedi.

eskper arkadşımla görüştüm, durumu sigorta şirketine iletirsem sonuç alabileceğimi söyledi..

ne dersiniz ???

Son düzenleme:

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçanın uyumsuzluğu müşteri şikayeti kapsamına alınabilir.Bu bir ihtimal.Ama görüşmelerinizin sonucu ne olur bilemem.Plastik tampon boya atar mı?usta ilacını astarını iyi yaparsa bişey olmaz.

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
arabadan soğuttular resmen ya, arkadaşlar yokmu benim olay gibi bir olay yaşayan aranızda

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
sigorta şirketine gidip yüzyüze görüştüm.

memnuniyetsizliğimi dile getirdim. yarın sabah hasar tesbit uzmanı yarın arabamın başına gidip inceleyecek ve ona göre karar verilecek...

umarım takılan yan sanai parçalar orjinalleriyle değiştrilir.