Aracıma Pütür, Koruma Sıktırdım.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün bi dostum kaportacı var onunla görüştüm arabayın altını davlumbazları iyice yıkat gel dedi. Aracı iyice yıkatttıktan sora görüştük aracın ön davlumbazlarını söktü 4 davlumbaza her birine 1 kg olmak üzere koruma maddesi sıktı bu madde seside azaltan cinstendi çünkü ben öyle olmasını istedim. altınada 3 kg sıkıldı egzos hariç altına sıkılması gereken her yere sıktırdım. sora kampanaları boyattım ve ön davlumbazlar felan takıldı ve işlem tamamlandı aracın arkasından şuan hiç teker ve yol sesi gelmiyor. Önlerdede bariz şekilde ses kesildi; ama yinede çok az bir ses var. Çok güzel oldu 150 ytl ye hallaldu. Şuan sıkılan maddenin ismini hatırlayamadım Tam 7kg sıkıldı. Hatırlayınca yazarım. Yanlış anlaşılmnasın zit sıktırmadım servislerin sıktığı maddeden sıkıldı kuruyunca kemik gibi oluyor ve kalın katı bir madde. İsmi aklıma gelirse hemen yazacam şuan hatırımda kalmamış.

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahin Paylaşım için saol bekliyorum sabırsızlıkla adını

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. güle güle kullan. arkadaşım ne kadar bir zaman harcadın bu işlem için.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. güle güle kullan. arkadaşım ne kadar bir zaman harcadın bu işlem için.

Aracı yıkatıyosun özellikle altını ve çamurlukları iyice yıkatıyosun makineyle aracı kaldırıp lastiklerini ve davlumbazları söküyorları söküyorlar. sora yıkatılan yerleri havayla iyice kurutup sıkma işlemi başlıyor bir kat her yere vuruyor hafif kuruyunca yaklaşık 5 dakika sora bi kat daha öyle öyle devam ediyor.

Normalde servisler 2 kat vuruyormuş ben tam 6 kat vurdurdum. bugün baktım iyice kurumuş kemik gibi olmuş.

Aslında normalde 2sadece 2kat vurulunca bir aracın altına ve çamurlukların içine 3 kg yetiyor. Ben yol sesi hiç girmesin diye kalın attırdım tam 7 kg meges kullanıldı. yaklaşık çamurlukların içi ve aracın altı yaklaşık 3 mm belkide daha fazla kalınlaştı ve kuruyunca sıkılan yerde kemik gibi oluyor hava ve ses geçirmiyor ayrıca pas ve su tutmuyor.

Benim iş torpilli oldu kendi zevkime göre yaptırdım ustama nekadar garanti veriyon dedim ne garantisi ömür boyu kavlama soyulma bırakma olmaz dedi.
:)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle tavsiye ediyorum.Aynı işlemi bende yaptırdım.Pas koruması için araca yapacağınız en güzel işlem.Ben Würth ün pütürünü almıştım malzeme olarak.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahin bu işlemin bize maliyeti ne olur....?

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahin bu işlemin bize maliyeti ne olur....?

Arkadaşım meges denilen ürünün kutusu 1kg. fiyatı ise 10 ytl. ben 7 kutu kullandım 70 ytl 80 ytl'de işçilik verdim ama ustanında canını çıkardım haricen aracın her yerini elden geçirttirdim.

Ürünün fiyatı belli 10 ytl. İşçilik ustadan ustaya değişiyor. Kimi 50 ytl işlik alıyor kimi 100 ytl. Yani 150-200 ytl arasında yaptırabilirsiniz.

Serviste sıktırmadım servis 2 kat sıkıyor 200-250 ytl arası fiyat istiyor. Hemde araca nasıl bir işçilik uyguluyolar kullandıkları malzeme ney bilmiyosun görmüyosun.. Benim kaportacı samimi olduğum bir insandı başkasına 200 ytl den aşağıya yapmam ama sana 150 ytl ye hallederiz dedi. Anlican kendi zevkime göre gözümle görerek yaptırdım kalın kalın sıktırdım.