Aracim su aliyor...

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADASLAR 2005 MODEL ARACIM 1 AY ÖNCE SU ALIYORDU...SOL ÖN VE ARKA TABAN HALISI SIRILSIKLAMDI...BİZDE NEREDEN GELDIĞİNİ GÖRMEK İÇİN SİLECEKLERI ALTINDAKI PLASTIGI SILECEK MOTORU VS...HER YERI SÖKTUK SU TAHLIYELERINDE TIKANIKLIK MI VAR DİYE?FAKAT KANALLARDA HİÇ Bİ SORUN YOKTU...SU TUTARAK NEREDEN GELLDIGINI ARASTIRDIK VE BULDUK...FOTOGRAFTA İŞARETLI NOKTA ARACIN GÖĞSÜNE BAGLI ARASINDADA CONTA VAR ORAYA TUTTUGUMUZDA İÇERİYE CİDDİ MİKTARDA SU ALIYORDU...
(aracım 1000 motor değil internetten tarıf için buldum fotoyu)

ONARIMIMIZI YAPTIK..TEST ETTIK DAMLA GELMIYORDU...SONRA SONAXA GÖTURUP HALI KEÇE TÜM ISLAKLIGIN GITMESI İÇİN İÇİNİ ÇEKTIRIP AHTAPOT DENİLEN ISITICI İLE KURUTTUK...

1 HAFTADIRDA BI ISLAKLIK YINE VARDI...BUGUN GITTIM DUKKANA ONARIMINI YAPTIGIMIZ YERE BAKTIK SU TUTTUK YINE BI SIKINTI YOKTU ...BASKA YERLERE BAKINMAYA BASLADIK...BU SEFERDE VESTİNHOUS UN CONTASINDAKI CATLAKTAN PEDALLARIN ARADAN GELIYORDU...VESTİNHOUSU SÖKMEK ÇOK ZOR OLACAGINDAN CONTANIN ÜZERİNE SILIKON CEKTIK...NE KADAR BASARILI OLACAGIZ GÖRÜCEZ...

ARACIN İÇİNE SU ALMASI KADAR SINIR BOZUCU BİŞEY YOK...BUNU GÖRUNCE DİĞER ARIZALARDA NEYMİŞ DİYOR INSAN...ARAC DARBELI İŞLEM GÖRMUS OLSA NEYSE DICEM AMA ODA YOK...

2004 MODEL ARACIMIZDA BU SIKINTI YOK BUNU YASAYAN BİRİ DAHA VAR MI BIMIYORUM...YASAYAN VE DUYAN VAR MI ARKADASLAR...

UZUN YAZDIM OKUYAN İLGİLENEN HERKESE TŞKLER

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
var var cogu opellerde bu SIKINTI olusuyor... Ozellikle kis aylarinda bu konular forumlarda diz boyu...

1.) Fitilden
2.) Klima gideri tikali oldugundan
3.) Silecek plastiginin orasi tiklai olugu icin.
4.) Lastik contalardaki yirtiklardan
5.) Tabandaki ve tavandaki curuklerden
6.) Tavan anteni dibinden
7.) Kapi iclerinden (hoporlerler araciligi ile)

bu liste uzuyor, google da arayin cok ornek cikacak karsiniza, gecmis olsun tekrar etmemesini dilerim.

erhan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda su eksiltme var mı peki benzer bir durum kaloriferin patlaması sonucu benim başıma da gelmişti

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok motor suyu vs.. hepsi tamm

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim sol arka çamurluğun orda 1 cm kadar bir yer delinmiş tam kışa denk geldi teker döndükçe suyu yukarı atıyor o da bagaja stepnenin olduğu yer komple dolmuş ordan arka koltuğun altından şöför mahaline kadar geliyordu.bulana kadar canım çıktı arkayı komple söktüm.

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sol arka çamurluğun orda 1 cm kadar bir yer delinmiş tam kışa denk geldi teker döndükçe suyu yukarı atıyor o da bagaja stepnenin olduğu yer komple dolmuş ordan arka koltuğun altından şöför mahaline kadar geliyordu.bulana kadar canım çıktı arkayı komple söktüm.
çok geçmiş olsun senınkıde fena olmuş...su olayı ayrı bı dert ya çok can sıkıyor

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim geçmiş olsun benzer bir olay mazdamda vardı ustaya götürüyorum , aracın içini komple sökeceğiz falan derken kendim sorunu çözdüm , aracın direksiyonunun demirinin motor kabinine geçiş yerinden çamurlu suyun hareket halinde geldiğini gördüm ordaki plastik kapak şeklindeki parça yoktu hurdacıdan çıkma bulup taktım sorun çözüldü bu tip sorunlar her marka araçta olabiliyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
grnt038t.jpg

Öncelikle geçmiş olsun. Aracın içine su girmesi kadar gıcık bir durum yoktur. Halılar sökülmeden aracın içi kolay kolay kurumuyor. 10 gün kadar evvel bizim orada belediyenin hatası yüzünden dere taştı ve sokağımız su içinde kaldı. Beyaz aracın içine bir parmak kadar su girdi, temizlik için döşemeleri, taban halısını, ses izolasyon lastiğini söktürdüm, yıkamacı halıları sabunsuz yıkamış, beğenmedim başka yerde tekrar yıkattım, izolasyon malzemesinin sol tarafda olanı eski bir kaçak nedeniyle yağlanmıştı iki defa dışarıda yıkattım, beğenmedim kendim tekrar evde sabunla 2-3 kere yıkadım. 3 günde ancak kurudu, dün öğleden sonra halının arka tarafa gelen parçası ile arka döşemeleri monte ettim, bugün de ön tarafın montesini yapmayı düşünüyorum. Zor ve can sıkıcı işler bunlar :(.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun...Bazen bizdeki corsanın da sol ön paspasının altında ıslaklık oluyor fakat nerden geldiğini bilemedim..

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet savas abı çok can sıkıcı bı durum bulması test etmesı çok dert...kimi arkadasımız mazdada oldugu gibi sorunu kendı halledıyor kımısıde servislerde...kurutma işlemi çok zor...

fevzi aksel arkadasım hmn baktrmanı önerırım...benımde o sekılde baslamıstı...bugun aracı toplıcam ama yaptıgımız yer tmm mıdır görıcez onun tedrgınlıgı var