Aracım hakkında

birber

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

1 yıldır corsa c 1.3 easytronik dizel kullanıyorum. Neredeyse şimdiye kadar hiç manuel vitese atmadım. Hep A da kullanırım. Öyle agresif yapım yoktur. Çok sakin giderim. Bu sıralar aracımın bazı kısımlarında sıkıntılar baş göstermeye başladı. Forumda gezerken gördüm. Çoğu problem aynı gibi.

1.Kasisten geçerken, sangi bagaj kapağı açılırken çıkan gıcırtı gibi bir ses geliyor. Viraj lastikleri yada amortisör takozundan olduğunu sanıyorum.
2.Rolantide devir göstergesi çok inceden hafif hafif aşağı yukarı oynuyor. Çok dikkatli bakınca fark ediliyor.
3.Arabayı ilk çalıştırmada hiçbir sorun yok. Bir tur atıp aracı stop edip tekrar marşa basınca birazdaha geç alıyor.
Boğaz kelebeği kurum bağlamış olabilir diye düşünüyorum.
4.Klima yada fan açıkken aracı çalıştırmak daha zor. Marşa daha uzun süre basmam gerekiyor. Büyük bir sallantıyla araç çalışıyor. Bazen çalışamadan bayılıyor.
Buda egr valfi ile alakalı olabilir sanıyorum.
5.Sıkışık trafikte dur kalklarda okadar çok sirkeliyorki anlatamam. Az bi gaza dokunuyorum uçuyor.Hafif ayağımı çekiyorum motor freni yapar gibi bir anda yavaşlıyor.
Ancak yüksek viteslerde herhangi bir sıkıntı yok. Vites geçişlerini pek hissetmiyorum.
Buda egr valfi ile alakalı olabileceğini düşünüyorum.
6.Mesela 2. vitesten 1 e düşerken alt kısımdan tak diye bir ses geliyor. 1 den 2 ye yükselirken de aynı. sanki yerde bi petşişenin üzerinden geçmişim gibi bir ses. Kalibrasyon varmı bu şanzımanda emin değilim. Bazıları otomatik yapıldığını söylemiş.
7.Şu sıralar gaza basarken bile bir harhar tarzı hoplama hissediyorum. Bunun içinde enjektörlere bir bakmak lazım sanıyorum.
8. Arka kampanalar ile başım dertte. Arabayı nezaman yıkasam el freni kampanayı bırakmıyor. WD-40 sıkıyorum. Anca düzeliyor.Daha önce söktürüp zımparalattım ama ne çare.Fren telini kontrol ettim ama bişey çıkmadı.

Yakıt durumuna gelince, depoyu fulledim. 700 km yol yaptım.Uzun yol şehir içi karışık. Benzincide 38 litre mazot aldı. 175 TL ödedim.

Biraz uzun oldu ama sizlerinde fikirlerini bekliyorum.