aracım gercekten cok yakıyor bir bakarmısınız?

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar daha 1 hafta olmadı arabamı alalım ve 30tlık euro mazot aldım petrol ofısınden araba 86 km gıttı :S bende citroen saxı vardı 30tl ile 180 km yapıyordu tamam onunla kıyaslamıyorum turbosu fln var bu aracın ama sızcede az degılmı ne gibi sorunu olabılır enjektörlerımı tıkanmıstır hava fıltresı flnmı gıtmıstır bugun bakıma göturcem ama sızden de bır ön bılgı almak ıstiyorum? saygılar.. arac 1,3 cdti opel corsa

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aracın cok yakıyor cdtı motora gore.zam gelmeden oncekı halıyle 100 km de10 lıtrenın ustunde. hava fıltrene mazot fıltrene baktır. araba 86 km gıttı derken hesaplamayı neye gore yaptın onu da bılmıyorum.sımdı benzın ısıgının yanmasına gore hesapladım dersen yanıltıcı olabılır.deponu doldur o sekılde 100 km yap sonra tekrar yakıt al.dogru bır hesaplama bu sekılde yapılır.deponun ortasından hesaplama yapılmaz. yol bılgısayarı verını sıfırladınmı 30 tl lık yakıt aldıgında.onun ortalaması ne gosterıyor.bunları da bı yazabılme ımkanın varsa daha saglıklı degerlendırme yapabılırız

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedıgın sekılde yaptım ısık yanıyordu adamdan aldıgımda gıttım petrol ofısıne 30 tlık mazot aldım bındım arabaya gostergedekı degerı sıfırladım sonra aracı kullandım tekrar ısık yandıgında 86km gösterıyordu sımdı hava fıltresını degıstırdım cok pıs degıldı eskısı ama yınede degıstırdım mazot fıltresınde bır sorun olcagını sanmıyorum cunku babamda tamırcı onun dedıgıne gore mazot fıltresınde bır sorun olsa bogar araba gıtmez dıyor ama araba muhtesem gıdıyor turbo acmasında fln sorun yok gerıye tek sorun enjektorlerdemı bır sorun var acaba :S ???? aklınıza baska bırsey gelıyormu yada basına gelen varmı????

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babam tamirci diyorsun? bakiversin...
saka bir tarafa simdi isik yaninca aliyorsun 8 litre mazot sonra cok yakti diyorsun saglikli ölcüm olmazki? düsün icindeki benzin calkalansa yokus görsen o 8 litrede isigi tekrar yakmadigina dua et..önce güzel fullersin söyle bir 200km gidersin sonra yine fullersin icine sigan mazot mikarini km bölersin ki bu bile net kanit degildir..en az yarim depo olmasi lazim..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saka bir tarafa suna bakin ya 30 tl ye 8 litre mazot bu 15 euro eder biz ona 13 litre aliyorduk almanyada :D

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım ıyı de senın hesaplaman yanlıs.bu sekılde yakıt tuketımı hesaplanmaz.ısıgın yanmasına gore hesaplanmaz daha acık soyleyeyım.yukarıdakımesajdada yazdım bu sekılde yaptıysan yanlıs olur dıye.depon full ıken bellı bır km yaparsın.sonra yıne fullersın.bakarsın kac km ye kac paralık yakıt aldın.neyse onu gectım yol bılgısayarı verın ne gosterıyordu onu da yazmamıssın.o da yanılabılır gercı ama ısıgın yanmasına gore hesaplanandan daha dogru sonuc verır

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot pompasının kaçırıp kaçırmadığını kontrol ettir

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dun aksam aracı lıfte kaldırdım dukkanda al taraf sırf mazot olmus sanırım mazot filtresi kacırıyor hafta sonu calıstıgım ıcın pazartesi yaptıracagım umarım sadece odur :S