Aracım fırça ile yıkandı :/

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracımı ilk günden beri fırçasız köpükle yıkıyor ve yıkartıyordum.
Geçen hafta aracı babama bıraktım ve edirneye gittiler dönüş yolunda otoban kenarındaki bir servis alanında fırçayla yıkamışlar geldiklerinde bir baktımki fırçanın oval izleri gayet net kılcal çizgilerle görünüyor üzeri tamamen bunlarla dolmuş :)
Sonaxta bununla ilgili bir çözüm vardı sanırım, bu konu hakkında tam bir bilgi alabilir miyim sizlerden acaba giderebilirmiyiz bunları?

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracım fırça ile yıkandı :/

O fırçayla yıkayan kimse,kullandığı fırçayı kafasında kırmak lazım.Geçmiş olsun.Kaliteli bir pasta cila işlemi işinizi görecektir.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sen dikkat edersin, inci gibi bakarsın arabana bir yıkamacı elinde 5 liralık fırçayla bir dalar arabana gördüğünde dona kalırsın çok sinir bozucu

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün kendi aracım için sonaxa uğradım. Benim aracım hiç fırçayla yıkanmadı ama güneş vurduğunda kılcal çizikler, oval izler her yerinde görülüyor. Kuruladığımız bez bile sebep oluyor malesef sanırım çözümü yok. Ve benim aracın tavanında da ancak tırnakla çıkan lekeler mevcut. Aracı ağaç altına da bırakmam ama nerden geliyor bilmiyorum. Kış mevsiminin gelmesiyle bu ağaçlardan uçuşup yapışan lekelerin de yaza kadar olmayacağını düşünüyorum. Bu sebeple ben de çizik giderme parlatma ve boya koruma için sonaxa gittim. 400 lira diyor nano korumaya. Aracı ilk bayiden aldığın günkü haline getireceğini söylüyor sonax. Bundan önceki aracımı da sonaxa verip memnun kalmıştım. Düşünüyorum yaptırmayı...

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde sanırım sonax'a uğramam lazım, güzel bir kampanya çıkartsalarda bizde nasiplensek :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pasta cila işlemi ile rahatlıkla gider bu kılcak çizikler.
açıkçası bana bu fiyatlar çok fahiş geldiği için uzun zamandır hep kendim yapıyorum
kış öncesi ve yaza girerken ince pasta ve üzerine de cila uyguluyorum makine ile

kılcal çizikler ister istemez oluyor, bu konuda titizseniz özellikle güneş altında araca dikkatli
bakıyorsanız görebilirsiniz. Kullanılan bezden tutundan aracın yıkanma işlemi yanlış yapılsa bile belli oluyor
hatta bayilerdeki sıfır araçları özellikle inceliyorum sıfır araçlarda bile var kılcal çizikler çünkü özenle yıkanmamış

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
pasta cila işlemi ile rahatlıkla gider bu kılcak çizikler.
açıkçası bana bu fiyatlar çok fahiş geldiği için uzun zamandır hep kendim yapıyorum
kış öncesi ve yaza girerken ince pasta ve üzerine de cila uyguluyorum makine ile

kılcal çizikler ister istemez oluyor, bu konuda titizseniz özellikle güneş altında araca dikkatli
bakıyorsanız görebilirsiniz. Kullanılan bezden tutundan aracın yıkanma işlemi yanlış yapılsa bile belli oluyor
hatta bayilerdeki sıfır araçları özellikle inceliyorum sıfır araçlarda bile var kılcal çizikler çünkü özenle yıkanmamış
Bence de fiyatlar çok fazla ama yapılan iş basit bir pasta cila işi değil, gerçekten profesyonelce yapıyorlar. Önceki gittiğimde izlemiştim aracıma yapılan işlemleri. 4 farklı malzemeyle sırayla geçiyorlar arabanın üzerinden. Kullandıkları da pasta değil zaten. Pasta iyi birşey değil için arabalarımız için.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

faruk4143 link' Alıntı:
Bence de fiyatlar çok fazla ama yapılan iş basit bir pasta cila işi değil, gerçekten profesyonelce yapıyorlar. Önceki gittiğimde izlemiştim aracıma yapılan işlemleri. 4 farklı malzemeyle sırayla geçiyorlar arabanın üzerinden. Kullandıkları da pasta değil zaten. Pasta iyi birşey değil için arabalarımız için.
Her sonax aynı özeni göstermiyor ve kullanılan malzemeleri tek tek inceledim sonax da.
Bayiden bayiye değişiyor, pasta ayrı şey cila ayrı şey boya koruma ürünü ayrı şey
hepsi birbirinden farklı terimler zaten bu uygulamayı yapmak için deneyim gerekiyor
ben uzun yıllar yaptığım için kendim uyguluyorum. El yatkınlığı yoksa daha fazla zarar verebilirsiniz
Sizin daha önce yaptırdığınız işlem boya koruma.
Faiş fiyat derken yanlış anlaşılmasın bu adamlar işçi çalıştırıyor, iş yeri malzeme bayilik ücreti derken fiyatlar da artıyor haklı olarak
kendiniz yapmanız için bunu bir zorunluluk olarak değil hobi olarak görmek lazım ve en önemlisi yer ve zaman konusunda sıkıntı olmaması lazım

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt:

yer antalya ise, tavsiye ederim laradaki sonaxi.
aldiklari paranin hakkini veriorlar..
yeni halinden daha guzel cikti benim arac sonaxtan walla :)

aldigimda bile bu kadar can alici degildi :)
harbiden abartmadan soyluyorum bunu..

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

onderak link' Alıntı:
yer antalya ise, tavsiye ederim laradaki sonaxi.
aldiklari paranin hakkini veriorlar..
yeni halinden daha guzel cikti benim arac sonaxtan walla :)

aldigimda bile bu kadar can alici degildi :)
harbiden abartmadan soyluyorum bunu..
Yapılan işlem neydi aracınızda? Sonaxın sitesindeki hangi uygulamayı ne kadara yaptırdınız? fikir olur bana da...