Aracım çok mu yakıyor?

masca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en ıyı ıhtımalle 10 litre yakacaktı zaten. sıfır aracı tüp takmak için almayı doğru bulmuyorum. bence fazla zarar etmeden satın ve dizel corsa alın. dizel corsanın çok yakanı bile tüplü astrayı aşmaz.

Hocam elmayla armutu karşılaştırıyosun.Corsa bana hiç uymayacak araçlardan biri. Bana lazım olan araç sedan olmalıydı onun için bunu tercih ettim.

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt konusunda evet ama yakıt hariç Corsa Astrayla hiçbir konuda yarışamaz :)
Söz konusu 52 kuruş ise gerisi teferruattır:) Ya lpg ya da dizel, benzin şu an için hele hele dur kalkı çok olan şehir içinde parayı çöpe atmak gibi bir şey. Düşünsenize her iki kilometrede bir 1 TL'yi arabadan aşağıya atıyorsunuz. En güzeli aracın kilometresi düşükken satıp imkanlar dahilinde dizel bir araç almak.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın aracı yeni ama benim 1,4 astra g aracımda aynı yakıtı yakıyor depoyu 10 gün önce fulledim 400 km zor buluyor fazla kullanmadığım için lpg takmıyorum yakıt konusunda ilk yapılacak işlem nedir acaba ???

masca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüp için ne dersiniz?
2011 Astra H 1.6 ENJOY PLUS sedan;
Genelde istanbul ş. içi kullanım.

Toplam km: 4234
Ort Hız:25
Top Tüketim:442 lt
Ort Tüketim:11 lt

merdo06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu yakıt konusu çok uzuyor bu araçlar (astra h sedandan bahsediyorum) önce 5000de bir miktar sonra 10000 civarında bir miktar daha düşüyor yakıt olarak ben ankarada trafiğin en yoğun olduğu bölgede yaşıyorum (kızılay çankaya işden eve normalde çok yoğun trafik birde bu aralar metro çalışması alt yapı çalışması kaldırım tretuvar çalışması ortalık aylardır ana baba günü ve çankayanın yukarı ayrancı bölgesinde oturuyorum adı üstünde yukarı:)iddaa ediyorum benimki kadar arabası bu şartlarda daha fazla yakacak bir yol yoktur gerisi hikaye...) 8.3-8.5litre arası yakıyorum 8,5desek*4,59=39krş yakıyor bu aracın lpgli olduğunu düşünürsek kesinlikle 30 krşun altında yakar şehir içi emin olabilirsiniz.şehir dışı ise 20krş civarı yada altı:cool: lpg gereksiz diyen arkadşlar bence bidaha düşünsünler.ben şimdilik lpg derdinde değilim benzinin tadını çıkarıyorum özellikle uzunda:).bende ilk aldığımda 11.5 litreleri gördüğümü bilirim az sabredin zaman her şeyin ilacı:)bu arada j kasa astralardada aynı motorlar var turbolular hariç yani benzer sonuçları sizde alırsınız:)

Son düzenleme:

masca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün opel yetkili servis ile görüştüm, lpg yi kesinlikle tavsiye etmiyoruz, zamanla yakıt değeri düşer dediler. İlk bakıma kadar bekleyeyim sonra karar vereyim diyorum tüp için. Teşekkürler.

arkadaşlar bu yakıt konusu çok uzuyor bu araçlar (astra h sedandan bahsediyorum) önce 5000de bir miktar sonra 10000 civarında bir miktar daha düşüyor yakıt olarak ben ankarada trafiğin en yoğun olduğu bölgede yaşıyorum (kızılay çankaya işden eve normalde çok yoğun trafik birde bu aralar metro çalışması alt yapı çalışması kaldırım tretuvar çalışması ortalık aylardır ana baba günü ve çankayanın yukarı ayrancı bölgesinde oturuyorum adı üstünde yukarı:)iddaa ediyorum benimki kadar arabası bu şartlarda daha fazla yakacak bir yol yoktur gerisi hikaye...) 8.3-8.5litre arası yakıyorum 8,5desek*4,59=39krş yakıyor bu aracın lpgli olduğunu düşünürsek kesinlikle 30 krşun altında yakar şehir içi emin olabilirsiniz.şehir dışı ise 20krş civarı yada altı:cool: lpg gereksiz diyen arkadşlar bence bidaha düşünsünler.ben şimdilik lpg derdinde değilim benzinin tadını çıkarıyorum özellikle uzunda:).bende ilk aldığımda 11.5 litreleri gördüğümü bilirim az sabredin zaman her şeyin ilacı:)bu arada j kasa astralardada aynı motorlar var turbolular hariç yani benzer sonuçları sizde alırsınız:)

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mayıs 2012 de sıfır olarak ve LPG li olark arcım satın aldım. Astra H Enjoy pulas sedan 1.6. İlk aldığımda LPG hiç kullanmadım motorun açılması için. 2000 km sonra LPG kullanmaya başladım. Araç ilk 1000 km de ankara şehir içi trafikte 9.3 /100 yakıt tüketimine sahipti. Giderek bu tüketim düştü. Aracım şu anda 5500 km de ve 7.4/100 şu anda. Tabiki 2000 km olduğundan beri LPG kullanıyorum. Bu verdiğim değerler yol bilgisayarı değerleri. Ama şöyle söyleyim şu anda 100 TL ile depom doluyor ve şehir içi-dışı karışık 450 km üzerinde yol yapıyorum bir depo LPG ile. Aynı şekilde 450 km yolu benzinde yapsaydım eğer 170 tl gibi bir rakam tüketirdi aracım. Yani tahmini ve ortalama olarak km başına 0,15 tl Kar ediyorum. LPG km tüketimim 0,22 benzin tüketim 0,37.
İyiki LPG var kısacası.