Aracım benzinde gitmiyor ! Lpgde hersey normal ?

Muratcanaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g 2001 model aracım var daha 150binde, 10 senedir bizde Gaza geç tepki veriyor,ateslemeye dair hersey değişti. Filtreler değişti,ağır bakımdan geçti fakat araba bazen benzinde gaz yemiyor bazende geç tepki veriyor. Maf sensörü benzin buhar valfi vs cogunu cıkartıp calıstırıp denedim sorun mu var diye. Bundan sonra daha cok geç tepkiye basladı sanırım kalibrasyonu bozuldu neyse,yavas yavas düzeliyor fakat araç benzinde adeta can çekişerek gidiyor. Artık anlamıyorum ne yapmam lazım,hata kotu verdi geçenlerde katalizor için,bundan olabilir mi diyorum ama hatadan öncede vardı. Aracı benzinde kullanmak işkence şahin gibi,gaza basıyorum araba devirlenince kaldırıyorum yüksek devirde.

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g 2001 model aracım var daha 150binde, 10 senedir bizde Gaza geç tepki veriyor,ateslemeye dair hersey değişti. Filtreler değişti,ağır bakımdan geçti fakat araba bazen benzinde gaz yemiyor bazende geç tepki veriyor. Maf sensörü benzin buhar valfi vs cogunu cıkartıp calıstırıp denedim sorun mu var diye. Bundan sonra daha cok geç tepkiye basladı sanırım kalibrasyonu bozuldu neyse,yavas yavas düzeliyor fakat araç benzinde adeta can çekişerek gidiyor. Artık anlamıyorum ne yapmam lazım,hata kotu verdi geçenlerde katalizor için,bundan olabilir mi diyorum ama hatadan öncede vardı. Aracı benzinde kullanmak işkence şahin gibi,gaza basıyorum araba devirlenince kaldırıyorum yüksek devirde.
Benzin pompasina baktirmayi denediniz mi?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muratcanaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta benzin pompası için çok pahalı olur tek kucuk bir parça değil dedi komple değişmesi lazım dedi fakat tek parça halinde pompada satılıyor anlamadım ustayı..

zentopiax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta benzin pompası için çok pahalı olur tek kucuk bir parça değil dedi komple değişmesi lazım dedi fakat tek parça halinde pompada satılıyor anlamadım ustayı..
Fiyati pahali olabilir ama baska bir cozum bulunmadiysa geriye bu kaliyor

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek ustayla yetinme başkalarına göster bende ustaya gittim elektrikçiye git dedi elektrikçiye gittim onu motorcu yapar dedi bende kendim söktüm kendim yaptım pompa olarak bosch tan şaşma diğerleri sorun çıkarıyor randıman vermiyor

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şamandıra ile birlikte degistirmeyecek sadece pompayı degistirsin 80-100 tl.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Enjektörün yanlarında bir yerde benzin hattında tapa veya vida adı her neyse, onu sokup yakıt basıncını kontrol ettirebilirsin. Çok basit bir işlem.
Buna benzer bir sorun bende yaşamıştım. Depoiçi yakıt hortumu delinmiş yeterli basınç gelmiyordu.