aracım bağlandı.muayene hakkında birkaç soru

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese teşekkürler.bir tur atıp sonra eve gidecektim.cumartesi sabaha karşı oldu bu olay.adam zaten beni iyi tanıyor.ben bunları söktürürüm ama param olduğu ilk gün bir daha yaparım hatta.aracın rengini gri siyah yapmayı düşünüyorum ruhsatta.yavaş yavaş araştırcam.boş uygun yer bulamadık denemek için.düzlük gerekiyordu yol boşaldı öyle yapalım dedik zaten öncesinde de caddeyi hep 40km/h sabit hızda geçtim.olmadı tavanı ve filmleri söktürüp gireceğim.bir de plaka değişimi yaptırmam gerekiyor.caddede oturuyorum plakamın da mimlenmesini istemiyorum, sağolsun polisler de bu olaydan sonra fazlasıyla tanıdı.plaka değişimi için ne yapmam gerekiyor.masrafı ne kadara patlar...41 plakaya çıkartıp tekrar 34 plakaya çevirtmek istiyorum...

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plakayla ilgili sorun yaşıyacağını zannetmiyorum ama yinede değişicem dersen 1000 tl üzerinde bi rakam 1500 e yakın izmite satışı olucak sonra tekrar buraya alınacak ;)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plaka için iki kez satış yapıcaksın birine satıcaksın istanbulda arabayı yani kağıt üstünde abin olur baban olur güvendiğin bir akraban arkadaşın olur aracıya verirsen işlerini o kovalar satış istanbulda olucağı için araç direk 34 e çevrilicek zaten sonra o arkadaşından tekrar aracı devir alıcaksın.. çift masraf yani..

başka basit pratik bir yöntem varsa bilmiyorum benim bildiğim bu..

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka ile hatta ilçeye taşındığında plaka değiştirebiliyorsun diye biliyorum bende. Zamanında amcamın aracına lpg işlettirirken polis ikamet adresinin ile gittiğini görünce plakayı ile taşıyın demiştide köyden amcamın üzerine tlf v.s bulacağım diye koşturmuştum plaka değişmesin diye.

Takipci tanıdığın varsa öğrenebilirsin plaka taşıma olayının ayrıntılarını. Olmadı cep tlf, kredi kartı gibi bişeyin adresini başka ile/ilçeye taşı onu trafiğe ver, olmuyorsa nüfus kaydını taşırsın. Satış yapmaktan daha aza malolur yapılabiliyorsa.

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun. Polisle geçmişiniz var galiba daha önceden ;)

aynısı başıma geldi bulvarda cam filmi dedi söktüm aldım daha sonr aracın arkasına dolaştı ufacık oval bi egzost ucu vardı ondan dolayı aracı bağlayıp trafikten men etti .daha sonra filimleri söktüm tamamını egzost ucunu orjinal taktırdım bir iki sticker vardı onları dahi söktüm muayaeneye girdim.daha sonra bölge trafiğe gidip bilgisayardan sildircen kaydı başaka bişe yok.

Yav ses gelmeyen egzost ucu için araba bağlanıyor mu?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanılmıyorsam arabanın 5cm yada 15cm dışında uzun olan her şey yasak..

egzos ucu yasak değildirde vardır onda bir şey yoksa bağlayamaz öyle egzos ucundan arkadaş hakkını arasa eyer o polisin kesdiği cezanın yada yapdığı işlemin suç hatalı olduğu anlaşılırsa o polis hakkında soruşturma açılır mesleği kötüye kullanmakdan.. o egzoda vardır bir şey..

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ekiple hoş bi geçmişim yok iki kazamda tutanağı tutanla aracı o gece bağlayan aynı ekip olduğundan pek bişi konuşmadı.ruhsat rengi falan da değişcek kütüğü belki yazlığa taşıyabilirim satış işlemlerini araştırdm aşırı tuzluya mal oluyor.peki arkadaşlar ruhsat rengini değiştirmek için ne gerekiyor bilen var mı acaba...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dewilking mutlaka sende de hata var artık yani. ben 3 yıldır cam fılmıyle gezıyorum en koyusu, app plakalar vs. bi tane polis sormadı bunlar ne diye... duzgun kullanırsan kımse hıcbısey yapmıyor.. senı mımlemişler ama haketmişsin. ve mimlendiğini bile bile hala çakallık peşindesin. :) sök hepsini, orjinal kullan.

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun gerçekten.zor bi durum:(

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak o konuda haklısın melih:)diyebileceğim birşey yok ama bir sorun olduğunda caddede direk çevirecekler:D çakallık değil de başım ağrımasın diye çözüm arıyorum:)eskisi gibi aşırı hızllı da kullanmıyorum.ama şu folyoyu iki renk olarak ruhsata geçirmeliyim hatta.hatta arabanın rengini de değiştirip işletmeyi düşünüyorum.adam ledli stopa bile bağlama sebebi olarak ben daha ne diyeyim:D