Aracım 10 litre yağ yedi acil yardım ?

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dizel vectra aracımı periyodik bakıma verdim enjektörlerde kaçırma vardı değiştirdi aracın komple yağını hortumlarından turunda yağ soğutucusunun ordaki bütün yağı indirdi 2 saat asılı kaldı ve tüm yağ indi.Araca 4 litre bi koydu yağı 4 bir daha koydu 2 litrede sonradan koydu toplamda 10 litre yağ koydu aracimin alması gereken 5bucuk litre yağ bu yağ nereye gidiyor ustada bende şaştım kaldım ne bir kaçak ne bir yağ yakması hic birsey yok ama yağ nereye gidiyor bilmiyoruz.Acil yardımlarınızı bekliyorum periyodik bakımdan geçerken ege temizlendi ege valfi takıldı hava debimetresi takıldı bu parçalarda orjinal.Yorum yapan herkese şimdiden tsk ederim.

Son düzenleme:

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok fazla. Motor dağıtımında kaç litre yağ alır bakmak lazım

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi nevi motor dağıtımı desek 1-2 litre fazla alsın ama demenize göre 5 lire fazladan eklenmis. Dizellerde dikkat etmek lazım fazla yağı motor yakmaya başladı mı kontağı kapatsanız bile motor yüksek rolantide çalışarak motor patlatır. Şu anda arabayı kullanıyorsunuz degil mi? Yerinizde olsam hemen duz bir yere cekip 5 dakika bekledikden sonra tekrar yağını kontrol ederim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kamyon mu bu? Bence bu yağ konusunda bir saçmalık var.

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi nevi motor dağıtımı desek 1-2 litre fazla alsın ama demenize göre 5 lire fazladan eklenmis. Dizellerde dikkat etmek lazım fazla yağı motor yakmaya başladı mı kontağı kapatsanız bile motor yüksek rolantide çalışarak motor patlatır. Şu anda arabayı kullanıyorsunuz degil mi? Yerinizde olsam hemen duz bir yere cekip 5 dakika bekledikden sonra tekrar yağını kontrol ederim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dün aldım aracı tamırciden sabaha kadar beklettim şuanda yağ normal gözüküyor ben anlamadım bu isi.

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıda kullanıyorum dün baya kullandım eve getirdim su anda yağ hatta normalinden biraz fazla gözüküyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
keçeleri patlatması lazım