Araci uzun zaman calistirmayinca zor calisiyor

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar 2005 model 1.6 opel astra h kullanicisiyim.arabayi lpg ye gecirince ve bir gun hic araci calistirmayinca calistirmakta cok zorlaniyorum bujiler filtreler degisti enjektor temizligi yapildi gaz kelebegi ve bogazi temizlendi benzin pompasi tamir edildi ama hala araba zor calisiyor benzinde binince bu sorunu yapmiyor kafami cok fazla takmaya basladi bu olay

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar 2005 model 1.6 opel astra h kullanicisiyim.arabayi lpg ye gecirince ve bir gun hic araci calistirmayinca calistirmakta cok zorlaniyorum bujiler filtreler degisti enjektor temizligi yapildi gaz kelebegi ve bogazi temizlendi benzin pompasi tamir edildi ama hala araba zor calisiyor benzinde binince bu sorunu yapmiyor kafami cok fazla takmaya basladi bu olay

ya lpg ayarı yada lpg enjektörü kaçırma sorunu.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
calıstırmadan once anatrarı bı kademe acın ısıklar yanınca 5 10 defa faz pedalını pompala bı calsıtır bakalım hemen calıscak mı? eger calısırsa benzın hortumunda bı kacak varıdr hava yaptıgı ıcınde borudakı benzın depoya gıttıgınden gec calısır

aknozdmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun benzer sorun benim araçta da vardı lpg beynini değiştirdim düzeldi.Önceden uzun marş sonrası alıyordu şimdi hemen çalışıyor lpgcilerin herhangi birinde bi kontrol ettirin tabi değiştirmeden önce lpg beyninde gaz salınımı varmı diye belki sorun burdan kaynaklı olabilir denemekte fayda var...

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompası tamiri nasıl yapıldı. Bildiğim kadarıyla motoru değiştirilir. 90-130 TL arası (ki o da düzeltmiyor) seti komple değiştirmek gerekiyor genelde hortumlarında sorun çıkıyor.

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ilginize cok tesekkur ederim sorun cozuldu cok sukur calisma sesi bile degisti forumda arastirirken bi cok arkadas KRANK SENSORU yazmis bende ustaya rica ettim degistirdi ve sorun cozuldu :) bu siteden arastirmasam sanirim cogu usta cozemicekti..benzin pompasinin icini degistirdim sadece 115 tl bosch marka pompa ama pompa degerleri olculdugunde pompada sorun cikmadi hortumlarida kontrol edilmisti.umarim kimse boyle bisey yasamaz