Araci tech2'ye bağlamadan arizayi öğrenebiliyoruz

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu belirteyim, daha önce böyle bir bilgi bu forumda verildimi bilmiyorum,verildiyse silinebilir.Bu bilgiyi opelx forumundan Hayrettin Budak isimli Opel üstadından edindim.İnşallah kendisinden izin almadığıma kızmaz.Bunu bilginize sunarım.
Şöyle açıklayalım;kontak kapalı konumda iken gaz pedalı ve fren pedalına sonuna kadar basıyoruz ve kontağı tüm gösterge ışıkları yanan kadar çeviriyoruz(ama çalıştırmıyoruz).Ekrana önce km.bilgisi,akabinde de ECN ve arıza kodu geliyor.İlk dört hane arıza kodudur,eğer 00000 geliyorsa arıza yoktur.Bende Astra 2004 H var.Denedim ve oldu.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
evet daha önce corsa için verilmişti. ama biz opcom kullanıyoruz. buna pek gerek kalmıyor

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
OPCOM Diagnostik cihazı. Opel araçlar için arıza kodu okur siler. Laptop emülatörüdür.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=39320

cengiz açıklamış burda. nette detaylı bilgi var

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Yolda kaldık ,arıza kodunu öğrensek bile işe yararmı acaba.

Benim başıma geldi
Yolda motor arıza ışıgın yandı mesela.
Çıkarır neden yandığına bakarsın.
Önemli bişeyse en yakın servise gidersin.
Önemsiz bir arıza ise önemsemez arıza ışığını söndürüp gideceğin yere gider kendi ustana gösterirsin.yada kendin halledersin.

Bu yoksa yanında arıza ışıgına bakarsın öyle acaba neden yandı. arabayı hareket ettirsem bişiy olurmu acaba diye düşünür durusun. yada basit bi nedenden dag başında servis aramaya kalkarsın..

işine yarayıp yaramayacağı sana kalmış.

Son düzenleme:

OPEL_2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu belirteyim, daha önce böyle bir bilgi bu forumda verildimi bilmiyorum,verildiyse silinebilir.Bu bilgiyi opelx forumundan Hayrettin Budak isimli Opel üstadından edindim.İnşallah kendisinden izin almadığıma kızmaz.Bunu bilginize sunarım.
Şöyle açıklayalım;kontak kapalı konumda iken gaz pedalı ve fren pedalına sonuna kadar basıyoruz ve kontağı tüm gösterge ışıkları yanan kadar çeviriyoruz(ama çalıştırmıyoruz).Ekrana önce km.bilgisi,akabinde de ECN ve arıza kodu geliyor.İlk dört hane arıza kodudur,eğer 00000 geliyorsa arıza yoktur.Bende Astra 2004 H var.Denedim ve oldu.[/quote

sanırım corsa c lerde olmuyor bu yontem aynı konu bir kezdaha vardı formda

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper bunu videolu olarak anlatmıştı.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=40335
ayak fetişleri için:) kırmızı bağcıklar:)
Alper nerelerdesin yaa göremiyorum mesajlarını. devamsızlıktan kalacan bak:)

Son düzenleme: