Aracı sıkıstırınca daha az yakıyor

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar abilerim dostarım bu yakıta anlam veremedim yüksek viteslerde az gaz vererek sürüyorum boğulmuyor araba dikkat ediyorum geçen 25 tl ile 42 km yol gittim ondan önce 97 oktan v power performans yakıtı aldım biraz sıkıstırarak geziyim diye 50 tl ile 156 km yol gittim ve sürekli basarak gezdim bu 2 depoyu aldıgımdada yolda kaldım benzin bitip yani depoda benzin yoktu sonuclar doğru sizce sebebi nedir ?:(

Son düzenleme:

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac manuel mi yoksa otomatik mi?

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac manuel mi yoksa otomatik mi?

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

manuel hocam

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:37 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:35 ----------

Araçta katalizör iptali var mı, düz boru mu takılmış oraya?

hayır yok

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:37 ----------

Araçta katalizör iptali var mı, düz boru mu takılmış oraya?

var sanırım kat iptali hocam

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok yüksek bir fark oluşmuş sebebi başka şeylerdede arayın isterseniz

Örn ikisindede motor sıcak mı başladınız ölçmeye
İkisindede arabadaki yolcu sayısı aynımıydı
en önemlisi aynı yollarımı gittiniz ?

Şimdi ben 20 tl ile elmadağını inerim Ankaradan ama 35 liraya sor çıkarım gibi...

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Elbette biraz fazla fark oluşmuş ama eğer kat yerine düz boru takıldıysa düşük devirlerde gereksiz yere gaza bastırır, düşük de kullansanız çok yaktırır. Zira bizim araçlarda gaz pedalı elektronik değil mekanik, bastıkça benzini de basıyor bildiğim kadarıyla.

Yüksek devirlerde ise kat olmadığından motor çok rahat çalışıyor ve yakıt tüketimi düşüyor. Eğer arabada bir sorun yoksa ben mantıken bu şekilde bağladım ancak daha deneyimli abilerim de konuya yorum yapacaklardır.

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette biraz fazla fark oluşmuş ama eğer kat yerine düz boru takıldıysa düşük devirlerde gereksiz yere gaza bastırır, düşük de kullansanız çok yaktırır. Zira bizim araçlarda gaz pedalı elektronik değil mekanik, bastıkça benzini de basıyor bildiğim kadarıyla.

Yüksek devirlerde ise kat olmadığından motor çok rahat çalışıyor ve yakıt tüketimi düşüyor. Eğer arabada bir sorun yoksa ben mantıken bu şekilde bağladım ancak daha deneyimli abilerim de konuya yorum yapacaklardır.

bilemiyorum ama asırı fark var artık cidden yakıt konusu kafamı iyice bunalttı 20 tl lik ile yarım gaz bile yapmamısımdır hani araba devrini alsın diye basarız ya onu bile yapmadım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:24 ----------

Çok yüksek bir fark oluşmuş sebebi başka şeylerdede arayın isterseniz

Örn ikisindede motor sıcak mı başladınız ölçmeye
İkisindede arabadaki yolcu sayısı aynımıydı
en önemlisi aynı yollarımı gittiniz ?

Şimdi ben 20 tl ile elmadağını inerim Ankaradan ama 35 liraya sor çıkarım gibi...

Aynen 2sindede sıcaktı hatta 20 tl lik aldığımda 20 kmsini gece yaptım bombos yolda muhabbet eşliğinde cok hafif eğimli yol cıktım ama 3. viteste 1.500-2000 devir arası boğmadan gaza dokunarak cıktım 60 krs ın altına inemiyorum doğru düzgün ekstra olarak m tec emme manifodu hava filtresi(açık),eibach yay,ve egzozu var nasıl bu kadar yakıyor gerçekten anlamıyorum

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
????
düzgün sıkıştırıyosundur :)

bende çalıştığım yerde bazen kayış koparıp asılıyorum gaza böyle ses dinleyesim felan geliyor habire vites küçültüp aragazıyla doldura doldura rampa felan çıkıyorum garip garip gidiyorum herkesten 5-7 az yakıyorum gene ya ? :D

ver sende gazın gözüne :D

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
????
düzgün sıkıştırıyosundur :)

bende çalıştığım yerde bazen kayış koparıp asılıyorum gaza böyle ses dinleyesim felan geliyor habire vites küçültüp aragazıyla doldura doldura rampa felan çıkıyorum garip garip gidiyorum herkesten 5-7 az yakıyorum gene ya ? :D

ver sende gazın gözüne :D

düngün sıkıstırmakmı :D 1. viteste kesiciye aldığım oluyo hocam :D onun dısında 6. bin 7 bin devir asagı vites büyütmüyorum sıkıstırınca :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ölçümün yanlış !devirli kullandın sandım ben...
tam depo al 50 km kesici git 50 km de insan gibi
ikisindede tek tek doldur gör...