aracı değiştirmeyi düşünüyorum.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar tekrar merhaba, aracı aldığım günden buyana foruma girmez olmuştum Era genel olarak iyi hatta corsaya göre bence çok çok iyi Aracın bakımı gelmişti onun için yetkili servise girdim, daha önce kontrol eden arkadaşla görüştüm zaten direk olarak tanıdı. Yağı, filtresi v.s v.s Bakım ücreti 290 TL tuttu ama en güzel yanı şu oldu. Aracın arka amortisörlerini garantiden değişim yaptılar ben birşey söylememiştim oysa . daha sonra ustam arka değişti ön eski kaldı şimdi araçta bir uyumsuzluk olmazmı diye gülüşmeden sonra ön takımda ses varmı diye yola çıktı dinledi ses yok ama ben yine müşteri memnuniyeti içiin ön amortisörlerinide değiştiriyorum yenisi ile dedi ve 4 amortisör komple garantiden değişti :) servis anlayışı gayet güzel karşılama güzel ilgi güzel. toplamda 290 TL ödedim ama yapılan işlem karşısında hiç ücret vermrmiş gibi oldum :) en güzel yanı şu Ne volant sesi ne direksiyon kutu sesi kapatıyorum camları sessizliğin tadını çıkarıyorum... Not olarak rampaları hiç bukadar rahat çıkmamıştım :) ben bidaha 1.3 falan almam abiiii :) Maşallah diyeyim :)
hayırlı uğurlu osun.hyundai alasım geldi bea:sulanma:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son uğur abi vardı burda onun elinde kalmıştı turbosu :D turbo kulakları motora kadar geldi falan diyordu :D ben hyundai markasını birtek i30'da alırım...

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son uğur abi vardı burda onun elinde kalmıştı turbosu :D turbo kulakları motora kadar geldi falan diyordu :D ben hyundai markasını birtek i30'da alırım...

2016 yılına kadar tüm mekanik aksam garanti kapsamında ben kafamı hiç yormuyorum. Hele serviste böyle bir usta olduktan sonra her işim görülüyor. içine sinmeyen yeri olursa getir hallederiz diyor adam TURBO da dahil... Ki binmesini bildikten sonra hiç birşey olmaz millet diline almış bir turbo lafı gidiyor enazından opel gibi ikide bir volant ve direksiyon kutusu yaptırmıyoz üç beş kişide sorun olmuş olabilir turbo'da onlarda binmesini bilmeyen şahıslardır.

Turbonun bozulması tamamen kullanıcıya bağlıdır. araç soğukken çalıştırıp direk kaptırırsan aha gitti işte. Bu sadece hyundai için değil tüm markalarda geçerlidir. Sonuç olarak benim kafam çok rahat arabam rahat :) ben memnunum corsa gözümde sıfır benim daha opel mi asla :D

Son olarak şunuda söylemek istiyorum, ön amortisörler tamamen gereksiz yere değişim yapıldı ses ve tıkırtı olayı yoktu. Ustaya özellikle söyledim usta senin başın ağrıyacaksa neden değiştirdin falan diye sorarlarsa elleme kalsın dedim zaten benim önden sıkıntım yok dedim. Dediği aynen şu: Hocam rahat ol ben bozuk diyorsam bu amortisör bozuktur okadar :)

Son düzenleme:

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 yılına kadar tüm mekanik aksam garanti kapsamında ben kafamı hiç yormuyorum. Hele serviste böyle bir usta olduktan sonra her işim görülüyor. içine sinmeyen yeri olursa getir hallederiz diyor adam TURBO da dahil... Ki binmesini bildikten sonra hiç birşey olmaz millet diline almış bir turbo lafı gidiyor enazından opel gibi ikide bir volant ve direksiyon kutusu yaptırmıyoz üç beş kişide sorun olmuş olabilir turbo'da onlarda binmesini bilmeyen şahıslardır.

Turbonun bozulması tamamen kullanıcıya bağlıdır. araç soğukken çalıştırıp direk kaptırırsan aha gitti işte. Bu sadece hyundai için değil tüm markalarda geçerlidir. Sonuç olarak benim kafam çok rahat arabam rahat :) ben memnunum corsa gözümde sıfır benim daha opel mi asla :D

Son olarak şunuda söylemek istiyorum, ön amortisörler tamamen gereksiz yere değişim yapıldı ses ve tıkırtı olayı yoktu. Ustaya özellikle söyledim usta senin başın ağrıyacaksa neden değiştirdin falan diye sorarlarsa elleme kalsın dedim zaten benim önden sıkıntım yok dedim. Dediği aynen şu: Hocam rahat ol ben bozuk diyorsam bu amortisör bozuktur okadar :)
:good:

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kaçtım arkadaşlar, satılık accent bilen -gören-duyan varsa haber versin :) şaka bir yana şuan gözlerim faltaşı gibi açıldı. Böyle servise can kurban. Adamlarda ciddi ciddi müşteri memnuniyeti diye bişey var. Burada da öyle bir servisin olduğunu bilsem bende hiç düşünmeden hundai alırdım. Hayırlı uğurlu olsun. Aracınızı kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol kardeşim opel servislerindeki ilgisizliğin ardından hyundai servisi ailem gibi oldu :) özellikle her servise girmemin ardından arıyorlar. Araçtan ve servis çalışanlarının ilgisinden memnunmuyum diye soruyorlar ee kötü demek mümkünmü :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Era gibi gorunuyor sirf usb girisine bile tercih edilebilr :) iki aracta ayni hemen hemen madem baska secenek yok era alin derim ne kadar donanim o kadar iyi

GT-I8190N cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şükrü Abi; yeni aracınız hayırlı olsun ve opel servisi için veryansın etmişsiniz, onun için de geçmiş olsun :rolleyes: İnş kazasız belasız kullanırısnız v Allah daha iyilerine düzeninizi bozmadan binmek nasip eder...
Yalnız depresyon dönemini opelle geçirmişsiniz fakat manik dönemi de hyundai ile geçiriyorsunuz gibi geldi bana :D

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şükrü Abi; yeni aracınız hayırlı olsun ve opel servisi için veryansın etmişsiniz, onun için de geçmiş olsun :rolleyes: İnş kazasız belasız kullanırısnız v Allah daha iyilerine düzeninizi bozmadan binmek nasip eder...
Yalnız depresyon dönemini opelle geçirmişsiniz fakat manik dönemi de hyundai ile geçiriyorsunuz gibi geldi bana :D

alakası yok güzel kardeşim ben mekaniğinden rahatsız değilim aracın sadece arka tarafın sallama yapmasından ötürü arka amortisörleri değiştirdiler bende ustaya şakayla karışık arka yeni ön eski olmaz şimdi dedim herif tuttu önünde değiştirdi :) beş kuruş parada vermedim. yoksa araçta ses falan yok. Mekanik dönemini opel de çok yaşadım sağolun imanımı gevretti benim

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar en son 2013 6. ayında girmişim malum opeli sattıktan sonra forumlara konu açmaz oldum :) allah açtırmasında.. aklıma geldi bir bakayım dedim. benim konu aynen duruyormuş. Aldığım eraya halen biniyorum ve 42bin km yol yapmışım aldığımdan bu yana maşallah hiç bir sıkıntım da olmadı. Volantmış direksiyon kutusuymuş tamamen bitti bende :) neyse görüşmek dileği ile...