aracı değiştirmeyi düşünüyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaş sadece bu iki araca diye yazmış. onun için bende erayı bildiğim için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. hani kaporta eziliyor felan diyoruzda birde şu açıdan bakmak lazım. O fiyatlara 2011 model 42.000 kmde dizel, kazasız boyasız bir araç olarak ne alınırki ?
benim mantığıma görede 2011 olacağına 2005 olsun sağlam olsun.can taşıyoruz sonuçta eş dost çoluk çocuk biniyoruz...

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hyundaı accent alın babamda clio vardı benim kullandığım bir araçtı ama o araçta ben yandan kamyon falan geçtimi direksiyonu ellerimle ayaklarımla tutardım...

hyundaı yada gelince ben kullandım ve 1.5 motorda gayet güzel bir çekiş var çokda seri bir araç...ha ben o huyudaı saglam değil laflarınada inanmıyorum tamam opelle kıyaslanmaz ama sonuçta oda bir aile arabası ve geyette aileler biniyor...o fiyatlara 2010 model dizel araba alacaksınız birde bu taraftan bakın...
hyundai diyorum kısaca...
fiyatı biraz daha aşagı cekin ama...

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli araç alıp satımında arkadaşı tasvsiye ettiğimden bana en son 26 bin'e bırakacağını söyledi. Bende duramadım aracı aldım 20 TL mazot çekip ortalama (git-gel) 40 km mesafede bulunan hyundai yetkili servise götürdüm. Daha servisin girişinde 2 kişi tarafından özenle karşılandım. Aracı satın alacağımı baktırmaya getirdiğimi söylediğimde ücretsiz check-up yapalım dediler ve aracın altından girip üstünden çıktılar. Gram kusuru olmadığı, tüm bakımları yetkili servisinde yapıldığı ve 3. bakımının geldiğini söylediler. ilgilenen arkadaşa tavsiye edermisin dediğimde kesinlikle dedi. tüm bakımlarını servisinde yaptırdığım da 2016 yılına kadar en ufak birşeyi olursa getir bire bir değiştiririm rahat ol dedi. Kısacası ilgi güzeldi..

Arkanın zıplama sorununa gelince o olayı yazacaktım ki arkadaş girmiş konuya :) galeride otururken 2009 model ve 122.000 km de olan 1.4 motorlu era geldi kullanan arkadaş kesinlikle al seni pişman etmez dedi. Oda aracı 1 yıl önce almış ve 2014 yılına kadar garantisi devam ediyormuş. Aracı aldığımda arka tarafın çok sallandığını farkedip servise sürdüm inceleyip arka amortisörleri garantiden değişim yapmışlar. düşün artık dedi araç 2009 model değişim tarihi 2012 :) hadi sen git opel' e de değiştir bakalım değiştirebilirsen diye güldü. Arka amortisörler değişince aracın arkası çok rahatlamış ve şuan sorun yokmuş. Hatta onunla beraber ön sağ amortisörüde müşteri memnuniyeti için değişim yapmışlar hafif ses geliyordu oda gitti dedi.

Özellikle Turbosunu sordum servisdeki elemana dediği tek kelime Abicim sen bakımları eksiksiz yaptır 2016 yılına kadar mekanik tüm aksamın dahil neresi hoşuna gitmezse ses çıkarırsa getir yorma kafanı dedi. kısacası ben bozuk diyorsam o parça bozuktur bana bişe olmaz önemli olan senin memnun olman dedi :)

ayhan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi hayırlı olsun. bence en doğru seçimi yapmışsın. allah kaza bela vermesin, güle güle binmeyi nasip etsin.

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli araç alıp satımında arkadaşı tasvsiye ettiğimden bana en son 26 bin'e bırakacağını söyledi. Bende duramadım aracı aldım 20 TL mazot çekip ortalama (git-gel) 40 km mesafede bulunan hyundai yetkili servise götürdüm. Daha servisin girişinde 2 kişi tarafından özenle karşılandım. Aracı satın alacağımı baktırmaya getirdiğimi söylediğimde ücretsiz check-up yapalım dediler ve aracın altından girip üstünden çıktılar. Gram kusuru olmadığı, tüm bakımları yetkili servisinde yapıldığı ve 3. bakımının geldiğini söylediler. ilgilenen arkadaşa tavsiye edermisin dediğimde kesinlikle dedi. tüm bakımlarını servisinde yaptırdığım da 2016 yılına kadar en ufak birşeyi olursa getir bire bir değiştiririm rahat ol dedi. Kısacası ilgi güzeldi..

Arkanın zıplama sorununa gelince o olayı yazacaktım ki arkadaş girmiş konuya :) galeride otururken 2009 model ve 122.000 km de olan 1.4 motorlu era geldi kullanan arkadaş kesinlikle al seni pişman etmez dedi. Oda aracı 1 yıl önce almış ve 2014 yılına kadar garantisi devam ediyormuş. Aracı aldığımda arka tarafın çok sallandığını farkedip servise sürdüm inceleyip arka amortisörleri garantiden değişim yapmışlar. düşün artık dedi araç 2009 model değişim tarihi 2012 :) hadi sen git opel' e de değiştir bakalım değiştirebilirsen diye güldü. Arka amortisörler değişince aracın arkası çok rahatlamış ve şuan sorun yokmuş. Hatta onunla beraber ön sağ amortisörüde müşteri memnuniyeti için değişim yapmışlar hafif ses geliyordu oda gitti dedi.

Özellikle Turbosunu sordum servisdeki elemana dediği tek kelime Abicim sen bakımları eksiksiz yaptır 2016 yılına kadar mekanik tüm aksamın dahil neresi hoşuna gitmezse ses çıkarırsa getir yorma kafanı dedi. kısacası ben bozuk diyorsam o parça bozuktur bana bişe olmaz önemli olan senin memnun olman dedi :)

bir opel sahibi olarak bu anlattıkların bana masal gibi geldi, imrenerek okudum...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, iyi bir tercih yaptınız. Hemde 5 yıl garanti veriyorlar.

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hyundai dünya genelinde en büyük dizel motor tedarikçisidir. sadece otomobil bazında düşünmeyin bunu. bir çok iş makinesi hyundai motoru kullanır. dizel motorunda sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. tek problemli gözüken noktası turbosudur hyundai oyomobillerinin. dediğiniz gibi onu da yetkili servislerin ilgi ve alakası ile halledilebiliyor.

güle güle kullanın, hayırlı olsun.

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıklarımı opel yetkililerin okuyup imrenmelerini daha çok isterdim aslında. Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçine sinerek aldıysan bize de güle güle kullan, Allah kaza bela vermesin demek düşer. :)

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar tekrar merhaba, aracı aldığım günden buyana foruma girmez olmuştum Era genel olarak iyi hatta corsaya göre bence çok çok iyi Aracın bakımı gelmişti onun için yetkili servise girdim, daha önce kontrol eden arkadaşla görüştüm zaten direk olarak tanıdı. Yağı, filtresi v.s v.s Bakım ücreti 290 TL tuttu ama en güzel yanı şu oldu. Aracın arka amortisörlerini garantiden değişim yaptılar ben birşey söylememiştim oysa . daha sonra ustam arka değişti ön eski kaldı şimdi araçta bir uyumsuzluk olmazmı diye gülüşmeden sonra ön takımda ses varmı diye yola çıktı dinledi ses yok ama ben yine müşteri memnuniyeti içiin ön amortisörlerinide değiştiriyorum yenisi ile dedi ve 4 amortisör komple garantiden değişti :) servis anlayışı gayet güzel karşılama güzel ilgi güzel. toplamda 290 TL ödedim ama yapılan işlem karşısında hiç ücret vermrmiş gibi oldum :) en güzel yanı şu Ne volant sesi ne direksiyon kutu sesi kapatıyorum camları sessizliğin tadını çıkarıyorum... Not olarak rampaları hiç bukadar rahat çıkmamıştım :) ben bidaha 1.3 falan almam abiiii :) Maşallah diyeyim :)