aracı debriyajla kaldırmak zararlımıdır ?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dikkat ettim corsa 1.7 dti aracımla trafikte dur kalkta sürekli olarak debriyajla kaldırıyorm yada çok az gaz veriyorum araçda hiç zorlanmadan kalkıyor ama buna beni kendi karekteri zorluyor aracın ? ne düşünüyorsunuz aynı şey astram da geçerli değil kesinlikle benzinli olduğu için gaz vererek kaldırıyorum

cankazanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hundayı era dizel aracımı debriyajla kaldırıp hiç gaza basmadn tekrar debriyaja basıp 2. vitese takıyorum duz yolda desem :D

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ufak ufak balata sıyırır..

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok az gaz vermeye devam hiç sıkıntı olmaz.. partner 1.9 vardı aynen dediğiniz gibi araç gaz zorluyor insanı trafikte gaz vermene gerek yok der gibi :D:D.. kalkıyom işte dio:D:D yoğun trafikte çooook arıyorum debriyajdan cek tıntın ilerlersin sonra debriyaja bas dur :D:D otomatik misali..
ama normal kullanımda cok az gaz hiç bişey olmaz süüüürrrr...:D

imprezacan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durum dizellerin torkunun benzinli araçlara nazaran hatırı sayılır derecede fazla olması ve şanjıman dişli oranlarının farklılığı ile alakalı bir durum.Yani mercedes 0 403 bile tam kapasite yükle gaza basmadan rampa yukarı kalkar. :)
Dizellerde en çok hoşuma giden durumdur bu sıkıntı olmaz keyfini çıkartın...

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durum dizellerin torkunun benzinli araçlara nazaran hatırı sayılır derecede fazla olması ve şanjıman dişli oranlarının farklılığı ile alakalı bir durum.Yani mercedes 0 403 bile tam kapasite yükle gaza basmadan rampa yukarı kalkar. :)
Dizellerde en çok hoşuma giden durumdur bu sıkıntı olmaz keyfini çıkartın...

dayımın otobüsü var aynı zamanda kendi şöförlüğünü kendisi yapıyor, 403 hiç kullanmadım ama travego da oluyor :D düz bi zeminde travegoyu 6.vitese tak, ağır ağır çek ayağını debriyajdan, hareket eden bi araç

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç zorlanmıyorsa sıkıntı olacağını zannetmem. balatanın aşınması konusuna gelince dur kalkta aşınmadan kaçış yok.