Aracı boşa aldığımda stop ediyor..

c.ali_pdr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracı 15 tatılde gorev yaptıgım yerde bıraktım 15 gun boyunca calısmadı ..Su an arac vıtes degıstırırken bıle devrı dusuyor stop edıyor neden olabılır acaba ? bılgısı olan

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ışığı yanıyormu? çekiş veya başka şikayet yoksa rolanti ??? :)

weycel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bi arkadaşın açtığı başlığada yazdım burayada aktarayım..

Benzerbi sıkıntı benimde başıma gelmişti araç bmw 316i 97 model
benzer dediğim ayağımı gazdan çektiğim anda kaçla gidersen git devir düşüp stop ediyodu ve doğal olarak dieksiyon ve fren kas katı kesiliyodu sıkıntı ise motor hava filtresi haricinde bi yerden hava alıyomuş ve rölantiyi bozduğu için stop ediyomuş bikaç pilastik boru falan değişti enjektörler sökülüp lastik contaları değişti sıkıntı gitti. seninde sert çukura maruz kalan benzerbi stop etme sorunun olabilir...

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr!!!

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg mevcut mu?
babamın vectrasında da bir ara bu sorun vardı, lpg ile ilgili bir hortum yırtılmıştı o yüzden yapıyordu parça değişti ve sorun geçmişti...

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Soğuk havada normaldir. Kaldı ki araba 15 gün yatmış. Benim araba da 4 gündür yatıyordu. Bugünkü sağlam soğukta marş yapayım dedim. Gayet güzel çalıştı, birkaç dk normal olarak 13/14bin devirde (otomatik jiklede) çalıştı sonra pat kendi kendine rölanti düştü ve stop etti. Tabi bunu sadece benzinde ve kışın yapıyor, direkt LPG'de çalıştırsam daha güzel ve normal çalışıyor ve stop etmiyor. Ama ben çok soğuk olduğu için kışın ilk marşı benzinde yapıyorum. (araç tek nokta enjeksiyonlu ve klasik sistem tüplü) Rölanti sensörü temizlenip takıldı ama yine soğuk havalarda bazen kıllık yapıyor.

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede vardı devirde dalgalanmalar oluyordu stop ediyordu,serviste boğaz kelebeği ve rölanti devir ayarlayıcısı söküldü içindeki kurumlardan dolayı sıvı solüsyonda tam 2 saat boyunca kaldı sonuç tertemiz oldu tekrar taktılar ondan bu yana hiç sorun yok maşallah.

E

EMRE

Bilgi Girilmemiş
benzer bi konuyla bende karşılaştım. bence sebep tamamen aracı o anda boşa aldığın zaman fakir karışım dediğimiz yakıtın gelmesi;) yani yeterli miktarda benzin gelmeyince araçta doğal olarak stop ediyor. ilk önce arkadaşlarında dediği gibi kelebeğine baktır temizlet eğer sorun hala devam ederse benzin hortumlarınada bakmak lazım çünkü herhangi bi delik felan varsa ordan hava girip yakıtı fakir karışım yapmış olabilir.
şimdiden kolay gelsin