Araca fazla motor yağı konmuş!!!

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seninki yine iyiymiş benimkinden 6.5 lt yağ çıktı arkadan bir duman veriyordu vay vay. siz siz olun petrolde ne yağ değimi yapın ne yağına baktırın derim.

lakiska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu 1 litre civarında yağ çektim hala max seviyesine gelmedi. :(
Acaba eski motor yağının hepsini almadılar mı.
Ama karter tapasını söküp yağı tamamen boşalttılar diye görmüştüm.

Biraz daha boşaltıp max seviyesine getireyim mi yoksa max seviyesinin 1 cm üzerinde olmasının bir zararı olmaz mı?

Arkadaşlar yakında uzun yola çıkacağım bu durum sorun yaratır mı?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence uzun yola gideceksen hiç elleme böyle kalsın. zaten uzun yolda genelde motor yağ eksiltiyor. dönünce normal sevyesine getirirsin. benim araba şehir içinde 6000 km de hiç yağ eksiltmedi, bi uzun yola gittim 1500 km yaklaşık 1lt yağ eksiltti.

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu 1 litre civarında yağ çektim hala max seviyesine gelmedi. :(
Acaba eski motor yağının hepsini almadılar mı.
Ama karter tapasını söküp yağı tamamen boşalttılar diye görmüştüm.

Biraz daha boşaltıp max seviyesine getireyim mi yoksa max seviyesinin 1 cm üzerinde olmasının bir zararı olmaz mı?

Arkadaşlar yakında uzun yola çıkacağım bu durum sorun yaratır mı?
Sorun oluşturacağını zannetmiyorum ama bence max seviyesine getir.Adı üzerinde,en yüksek seviye.

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En usta biri bana şöyle dedi..

" Fazla yemek nasıl yorarsa, fazla yağda öyledir.. "

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni olay benimde basima geldi ve daha sonra 1l yag i geri cekmek zorunda kaldim,,,,,kesinlikle tavsiye etmiyorum bu sekilde kullanmanizi motora yuklendiginiz zaman fazla yagin nereyi zorlayacagi belli olmaz..

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motordan hortumla çekmek herkesin bilmediği pratik zekalıların kendi icadı (benim gibi:) ) olan çok mantıklı bir yöntem. seni tebrik ederim kardeş. araç düzx zeminde olacak şekilde çek kontrol et fazla çekmişsen geri koyarsın. . fazla yağ motordan atma yapabilir diye biliyorum. Mehmet arkadaşımız görürse doğrusunu yazar. işin ehli o:) benimde turbo tarafından atma var. bendede fazla yağ vardı. değişime gittim bakım falan hallettik ama turbodan yağ atışı var sanırım.

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın sahibi olduğu özel serviste görmüştüm. Bi vectraya arabanın sahibinin oğlu 8 litre yağ koymuş.:D sonuç keçeleri patlatmış hatta son susturucudan adamlar yağ boşaltıodu:D yinede çok fazla değil anladığım kadarıyla normal orandan. Ama yinede fazla yağ olmamasında fayda var

nekropsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende birşey sormak istiyorum bu konuda;
geçen hafta 10bin bakımında aracımın bakımı yapıldı, yağı değişti falan sonra ben kendim gidip yağ katkısı aldım üstüne ekledim. o bir sorun çıkarır mı miktarından dolayı falan?

teşekkürler.