Araca fazla motor yağı konmuş!!!

lakiska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tamirci araca yaklaşık 3,25 litre yağ koyması gerekirken 4 litrenin hepsini koymuş. Seviye gösterge çubuğundaki max çizgisini geçmiş.

Bildiğim kadarıyla fazla yağ konursa, yağ yakma oranı artıyor ve bujiler yağlanabiliyor. (Yanlış biliyor da olabilirim.)

Ne yapmalıyım. Yağın bir kısmını çekmenin bir yöntemi var mı?

Salih-18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim dediğin gibi fazlasını çekebiliyorlar..Ben cok bir zararı olcak sanmıyorum am kafana takılmasın yinede...

Son düzenleme:

lakiska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar

60 ml şırınga ve akvaryum hortumu ile sorunumu hallettim. :)
Biraz zamanımı aldı ama sonunda oldu.

Arkadaşlar ben mi yanlış biliyorum yoksa opel servisleri mi?
Benim bildiğim (klavuzda da aynen böyle yazıyor) yağ filitresi ile birlikte yağ değişimi yapılıyorsa 3,25 litre yağ konur.
Max çizgisinin üzerinde olursa yağ tüketim oranı artar ve bujiler yağlanabilir.

Opel servisleri bunları bilmiyorlar da mı 4 litre yağın hepsini boca ettiler. :mad:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vakum işi sakat olabilir yağ çubuğunu kontrol ederek boşaltılırsa emin olmak için daha sağlıklı olur.. ayrıca aracınız benzinli fazla yağdan bujile zor yağlanır ancak keçelerin ( ön arka) patlama riski basınçtan dolayı fazla... araç turbo dizel olsaydı turbo yağ çekerdi sonra stop ettiremezdiniz sonra turbo felan derken bayağı masraf açardı o yüzden ustaların geneli dizel araca haddiden daha az yağ koylarlar... saygılar...