araç yıkama sonrası

Emrullah0535

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR,
GEÇEN AY BİR YERDE ARAÇ YIKATTIM GÜNEŞLİ BİR YERE ÇEKTİLER SİLDİLER, SABAH BAKTIĞIMDA ÖZELLİKLE TAVANIN 4 KÖŞESİNDE VE BAGAJ KAPAĞINDA BEYAZ BEYAZ SOLMA GİBİ ŞEYLER FARKETTİM, BİRÇOK YERE GİTTİM PASTA CİLA OLMASI LAZIM DEDİLER EN SON BİR ABİMİZ GEL BEN YAPARIM DEDİ.
Farecla Cila Premium Liquid Protection Wax Top 1 lt MARKA ÜRÜN SÜRDÜ BENDE ARKASINDAN SİLDİM, GEÇTİ BUTUN LEKELER DAHA SONRA ARACI BEN NORMAL BULAŞIK DETERJANI İLE YIKADIM SİLDİM YİNE BİR ŞEY YOKTU,
DÜN TEKRAR ARABA YIKAMAYA GİRDİM AYNI YİNE YIKADILAR, GÜNEŞE ALIP SİLDİLER VE SONUÇ YİNE BEYAZ BEYAZ LEKELER,
BUNUN NEDEDİ KUYU SUYU KULLANMALARIMI YOKSA O KÖPÜKTEN Mİ ANLAMADIM, BU SABAH İŞE GİTMEDEN BİR KAÇ YERE O CİLADAN SÜRDÜM YİNE GEÇTİ PARLADI
ARTIK KENDİM YIKICAM GALİBA ARACIMI, BU KONU HAKKINDA NE DERSİNİZ.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR,
GEÇEN AY BİR YERDE ARAÇ YIKATTIM GÜNEŞLİ BİR YERE ÇEKTİLER SİLDİLER, SABAH BAKTIĞIMDA ÖZELLİKLE TAVANIN 4 KÖŞESİNDE VE BAGAJ KAPAĞINDA BEYAZ BEYAZ SOLMA GİBİ ŞEYLER FARKETTİM, BİRÇOK YERE GİTTİM PASTA CİLA OLMASI LAZIM DEDİLER EN SON BİR ABİMİZ GEL BEN YAPARIM DEDİ.
Farecla Cila Premium Liquid Protection Wax Top 1 lt MARKA ÜRÜN SÜRDÜ BENDE ARKASINDAN SİLDİM, GEÇTİ BUTUN LEKELER DAHA SONRA ARACI BEN NORMAL BULAŞIK DETERJANI İLE YIKADIM SİLDİM YİNE BİR ŞEY YOKTU,
DÜN TEKRAR ARABA YIKAMAYA GİRDİM AYNI YİNE YIKADILAR, GÜNEŞE ALIP SİLDİLER VE SONUÇ YİNE BEYAZ BEYAZ LEKELER,
BUNUN NEDEDİ KUYU SUYU KULLANMALARIMI YOKSA O KÖPÜKTEN Mİ ANLAMADIM, BU SABAH İŞE GİTMEDEN BİR KAÇ YERE O CİLADAN SÜRDÜM YİNE GEÇTİ PARLADI

Büyük ihtimalle kullandıkları su veya tam sabunu akitamiyorlar.Araba hiçbir zaman bulaşık deterjanı ile yıkanmamalıdir. Boyanin vernigine zarar verirsiniz sonuçta yag çözücü kimyasallar bulunur pırıl türevi deterjanlarda. Size tavsiyem bahause gibi yerlerde ekonomik cilalı araç şampuanı almanız. Yanılmıyorsam alman mali 1 lt 16 tl fln olmalı. Ayrıca konsantredir bu bir kovaya 5 kapak koysanız yeter.

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR,
Aynı olay benim başınada geldi kuyu suyu ile alakası yok kuyu suyunu silince geçiyor bu lekeyi silince gecmiyor.kullandıkları köpüğün içinde ki bir maddeden dolayı öyle leke bırakıyor yani kalitesiz köpük özellikle tozlu arabanın üzerine direk yapıldığında araba ala bula oluyor benim tavsiyem köpüksüz yıkama geçirmek içinde ben meguiars pasta cila uyguladım ve çıktı lekeler
c74eb4af6d1df3b9ac21f2103ecb00d9.jpg

gsli G3 den saygılar ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kalitesiz ürün kullanan yıkamacılardan uzak durmakta fayda var.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın yıkamasına ve detaylı temizliğine özen gösteriyorsanız size bu yazının sonunda bir forum önereceğim, orada derya deniz bilgi var. Ben de vakit buldukça oraya yazarım. Aracı aslında ne kadar yanlış yıkadığınızın farkına varıp kafayı kırarsınız.

Doğru araç yıkama teknikleri ile ilgili kısa bir yazı yazmak isterdim ancak pek vaktim olmadığı için şu ara yazamayacağım. Belki buradaki eski mesajlarımda bulabilirsiniz, olması lazım.

Lekelerin oluşmasında iki ihtimal var.
1-) Yıkamacılarda çalışanların pek çoğu beceriksiz insanlar, sabun lekesi olabilir.
2-)Ucuza mal etmek için kuyu suyu kullanıyor olabilirler, kireç lekesi olabilir.

Benim ne kadar kaliteli olursa olsun, herhangi bir yıkamacıya gitmeyeli en az 4 sene oluyor.

Basınçlı yıkama makinesinden tutun polisaj makinesine, elektrik süpürgesinden tutun araç içi detaylı temizlik, bakım ve boya koruma gibi faaliyetlerin hepsini ben bizzat kendim yapıyorum. Bu iş, hem keyifli bir hobi hem de aracın boyasına uzun vadede zarar vermediği gibi trafikte durdurup defalarca aracı nerede boyattığımı, boya korumasını nerede yaptırdığımı soran onlarca insan oldu. Ben yapıyorum cevabı karşısında pek ikna olmasalarda durum böyle :)

Merakınız, hevesiniz varsa bekleriz.

http://www.forumboyakoruma.com/

Emrullah0535

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı olay benim başınada geldi kuyu suyu ile alakası yok kuyu suyunu silince geçiyor bu lekeyi silince gecmiyor.kullandıkları köpüğün içinde ki bir maddeden dolayı öyle leke bırakıyor yani kalitesiz köpük özellikle tozlu arabanın üzerine direk yapıldığında araba ala bula oluyor benim tavsiyem köpüksüz yıkama geçirmek içinde ben meguiars pasta cila uyguladım ve çıktı lekeler
c74eb4af6d1df3b9ac21f2103ecb00d9.jpg

gsli G3 den saygılar ;)

pasta cilayı kendinizmi yaptınız,
yaptıysanız makina ilemi ellemi yaptınız

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pasta cilayı kendinizmi yaptınız,
yaptıysanız makina ilemi ellemi yaptınız
Evet kendim yaptım el ile yaptım makina yi pek sevmiyorum çünkü dalga dalga iz bırakıyor bazen

gsli G3 den saygılar ;)

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aynısı benim başıma da geldi iki sefer farklı yıkamacılarda, o yıkamacılara bir daha adımımı atmadım, kullandıkları köpüklere kirleri kolay indirsin diye haddinden fazla kimyasal (kostik vb.) karıştırıyorlar maalesef, bu da zarar veriyor boyadaki katmanlara, özellikle verniğe. Plastik aksamlarda da iz yapabiliyor...

MERHABALAR,