Araç Tavsiyesi

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.

Bir süredir 2. el araba bakıyorum. Daha önce benzer bir konu açtım, o zaman bütçe aralığını azami 22.000tl tutmuştum. Uzun süre araç bakındıktan sonra isteklerimi karşılayabilmesi açısından azami fiyatı 27.000tl'ye çıkardım.

27.000tl azami bütçe ile bir araçta aradığım özellikler şunlar;

• 2008 model ve üstü olması
  • 100.000 km'den az olması
  • ABS, çift hava yastığı gibi standart güvenlik donanımlarını barındırması
  • Ön tarafta darbe olmaması, 1-2 çamurluk, kapı vs. haricinde boya veya değişen olmaması. (ki bu bile olmazsa iyidir.)
  • Boyasının iyi durumda olması. (2011 model bir araçta ta sileceklere kadar taş izi vardı. Herhalde çakıllıkta drift yapıyordu mübarek.)
  • İç döşemelerinin iyi durumda olması (bence aracın geçmişi hakkında bilgi veren en iyi kriterlerden birisi)
  • Benzin-LPG olması (Kısa mesafe kullanımım fazla)
  • Maksimum tüketimin 8,5 l aralığında olması.
  • Yakıt tüketimi ile performans oranının tatmin edici olması. Örnek: 1.4 Benzin 8,3/100km ise 90hp olması. Tüketim yaklaşık 8lt iken 75-77 hp olmaması.
  • Çok aşırı istemeye hakkım olmasa da göze hitap etmesi
  • Parça fiyatlarının uygun olması.

Bu kriter ve bu fiyata bulduğum en uygun araç tabi ki hyundai accent era. Ama acayip bir şekilde Ankara'da araba bulamıyorum. Şehir dışına çıkma imkanım yok. Zaten bu fiyat ve bu isteklere göre opel araç yok gibi gözüküyor.

Sizlerin tavsiye edebileceği araçlar nelerdir? Bu kriterleri koymaktaki amacım aldığım aracın yağına ve suyuna bakmak dışında hiç bir masraf yapmak istemiyor oluşumdur. Ayrıca, yılda yaklaşık 20.000-25.000 km yapmayı düşündüğüm için aracın kondisyonunun iyi olması gerekiyor.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler. Ayrıca, bu kriterlerde gereksiz gördüğünüz şeyler varsa, ya bak madem bunu istiyorsun, 2003 model ama yağını suyunu koy git diyebileceğiniz araçlar varsa, elbette es geçmeden bakacağım.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Accent Eradan ziyade, 1.4DOCH motor Getz, Ankara piyasalarında daha cazip görünüyor, güncelleyeyim dedim.

JamesLogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Suzuki swift olabilir goze hitap ediyo ama parca fiyat bilgilerinden haberim yok maalesef

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesajınızdan sonra aracı inceledim, güzel araçmış, alınabilirmiş. Özellikle bizimkilerin hatchback araç nefreti üzerine ve yaklaşan düğün vb. etkinliklere bir an önce katılma isteklerinden ötürü, temiz bir 1.4 linea aldık. Kendi standartlarımı çiğnedim ama yapacak bir şey yok, bir yandan hayat devam ediyor, araç olmadan araç bakmak da büyük sıkıntı, bir yandan bizimkiler bir an önce bul diye baskı yapıyorlar, anlatsam anlatamıyorum, artık linea (2013 model şahin) götürsün bizi götürdüğü yere kadar bakalım, hayırlısı :) eh, vectradan sonra biraz kağnı gibi geldi, onun soğukluğu da var tabi.

ayrıca böylesine aktif bir forumda böylesine önemli bir konuda şu ana kadar yardımcı olan tek kişi olarak size teşekkür ediyorum :) daha önce benzer konularda bana yardımcı olundu ama tam gole geldiğimde asist bulamadım :)

Son düzenleme:

JamesLogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim ne demek oyle gezinirken gordum pek yorum atmam sana kismetmis.
Bilmiyorum bende astra var su an 2010 hb enjoy triptonik bunu sattiktan sonra parayi ikiye bolmeyi dusunuyoruz ve ondan sonra bi kac tercihim var ve swift aklima en cok yatanlardan birisi spor ve sevimli gorunumu oldugundan mantikli geliyo sahsen

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hort yapayım.

Geçen şaşmaza gidecektim, hayda, yolu karıştırdım. "Neredeydi ya bu şaşmaz?" dedim. Epeydir gitmiyorum ya, yolunu unutmuşum :D

Vectracılar ölsün, Linea'dan selamlar :D

(Bu yazıda hiç bir kötü niyetim yok, sadece mizah.)