Arac stop etme sorunu

karakusmesud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzunca başıma gelenleri anlatmak istiyorum.astramin tüp salyangoz enjektör ve iki hortumunu degistirdim birgun sonra sabah arabayi calistrmaya calistim ancak araba calisip 3 ve 4 saniye sonra stop etti gaza basinca sikinti yok gazdan ayagi çekince sıkıntı oluyor stop ediyor tekrar tüpçüye gittim oda beni opel ozel servise götürdü beyin arizali dedi gaz kelebegi gaz pedali ve bi kac hata dedi bende topla arabayi dusuncem dedm topladi araba duzeldi.buraya kadar memleketteydim ve erzuruma döndüm. Hic sikinti olmadi geldim erzuruma toplam 15 gun aradan sonra tekrar ayni sorun ile karsilastim.sanayiye gittim tanidik birine gaz kelebegi egr temizlettik ustune lambda sensörü degistik. Sorun yine devam daha sonra opelin bi ozel servisine gttim ve bana gaz kelebegi ile gaz pedali hatasi verince beyindendr dedi aksam oldugu icin arabayi biraktim sabah gittim beynine baktirdilar saglam demis beyinden anlayan arkadas yerine tekrar takti gaz kelebegi getirdi onuda takti gaz pedalida bitane takti sorun yine ayni devam topladi arabayi 1 hafta sonra gel ayni motordan satin aldik onun beynini senin arabaya takalim dedi deneyelim dedi bende aldm arabayi geldim ve onemli bir konuda şu (bilgisayardan arizalari silmek istiyor ancak silemiyor)aklimda kalan hatalarda gaz kelebegi sensoru 1 2 gaz pedali sensoru birde acil calistirma diye bi hata falan veriyordu velhasıl sorunum cozulmedi tekrar gidecem baska yerlere sanki araba hic duzelmeyecekmis gbi moralim cok bozuldu yada dogru ustaya rastlayamadik.erzurumda arayış icindeyim tesisatdan suphe ediyorum yada tüpçü salyangoz ile enjektörü degisti bde salyangozun yerini akunun yanina aldi o mu bi hata yapmistir diye dusunup duruyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Salyangoz boru dediğinizi bilemedim. Şimdi hocam eğer araçtaki hata kodu giderilmezse beyinden hata kodunu silememek gayet doğal. Yani silseniz bile hata kodu tekrar oluşacaktır. Hata kodlarını hatırlıyorsanız paylaşırmısınız ?

karakusmesud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Salyangoz boru dediğinizi bilemedim. Şimdi hocam eğer araçtaki hata kodu giderilmezse beyinden hata kodunu silememek gayet doğal. Yani silseniz bile hata kodu tekrar oluşacaktır. Hata kodlarını hatırlıyorsanız paylaşırmısınız ?
Salyangoz dedigim tüp beyni derlwr yuvarlak sekilde hata kodlari kod olarak aklimda degil ama gaz kelebegi sensörü hatalari vardi birde gaz pedali sensörü hatasi vardi birde acil calistrma diye bi kod vardi bunlar silinmiyor tesisatina baktrcam yarin yani sorun nedir bulamiyorlar.