Araç sorgu ve Mtv.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç plaka bilgilerini sorgulamak için:
http://sorgu.trafik.gov.tr/tbssorgular/aracsorgulama.aspx

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme:
http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1260

2009 Mtv.verginizi öğrenmek içinde:
http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

daha önce verilmediyse veya bilmeyen arkadaşlar için iki faydalı link.Araç alırken ilk link Araç sorgu,ruhsat bilgileriylede ikinci link Mtv.sorgulama.Ben mtv.vergimi,cezamı falan kontrol etmek için Mtv.sorgulamasına bazen girerim.Sıfır araçlarda özelikle ilk vergi bayiye ait ama bazen nedense yatırmamazlık yapıyorlar veya yalnışlık oluyor.Bu linkten kontrol etmek lazım(tecrübe2005).

Motorlu Taşıt Sorgulaması'da vergi kimlik numarasına artık gerek yok.

Son düzenleme:

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok tesekkurler ozdemır abı
Rica ederim Bülent,malesef bazen arkadaşlar maliyede bile yalnışlıklar yapılıyor.Geçen gün bir arkadaş benim vergim 122.50ytldiye iddia etti,makbuzunuda gösterdi gegene inanmadım.Çünkü benim2005 1.3ün vergisiyle aynı olmaz onunki 2004 1.4 toyota.Neyse Mtv.sorgudan baktım,bizim uyanık gitmiş 1.3bir arabanın vergisini yatırmış:)(plakası seriya başkabir 777)kendi vergiside öyle duruyor gecikme faizli:)
Yatırdığınız makbuz numarasına kadar burdan görelirsiniz...

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben modelini merak ettiğim arabalırn plamasından buluyorum modelini eğlenceli oluyor tahmin ediyor sonra burdan bakıyorum

Kozmetik42

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşm icin sagul

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önemli değil arkadaşlar,gerçekten bunlar değerledirenler için faydalı linkler....

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıgoş çok saol ya..Çok makbule geçti..Gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş..

Yalnız benim araçta bir şey dikkatimi çekti..Benim araba 1997 model Astra GLS sedan 1.6 net ağırlık 1581 kg diyor bu bana çok geldi..Ruhsatta yazan 1075 kg...Silindir hacmi 1581 yazıyor galiba net ağırlık olarakta bunu kaydettiler..Ayrıca silindir hacmide 1598 ruhsatta neden böyle çelişki var acaba,internetteki kayırları neye göre alıyorlar?

ersen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır araçlarda özelikle ilk vergi bayiye ait ama bazen nedense yatırmamazlık yapıyorlar veya yalnışlık oluyor.

Ben sıfır Corsa aldım yaklaşık 15 gün önce ve sanırım ocak ayında vergisi var bunu bayi mi ödeyecek anlamadım beni bir bildilendirirsen çok sevinirim