araç silkeliyor ve stop ediyor!!!!

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım gaza geçtiği anda deli gibi silkeliyor... hatta stop etti gibi oluyor sonra birden gaz yiyor fırlayacak gibi oluyor ve çoğu zaman da stop ediyor... ani duruşlarda zaten stop etmeye başladı... 4 lüleri yakıp aracı yeniden çalıştırmak zorunda kalıyorum ve arAcımı benzine alıyorum öyle gidiyorum... :confused::confused::confused:
benzinde iken sorun yok... yani gaz kelebeği kirli olamaz... başka neyden dolayı yapabilir... bilgi verebilirseniz sevinirim...
aracım 2005 astra h elegance easytronik... tüp ATİKER...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ecusu enjektörleri yanlış çalıştırıyor olabilir. yani ya ayar bozuldu yeniden calibrasyon gerekiyor yada ecu bozuldu değişmesi gerekiyor.
bende astra g var. mimgaz lpg markası.lpg ayarı için gittiğim servis lpg ecusunun yerini değiştirip su alabilecek biryere monte etmişti. burda su gelir dememe rağmen yok gelmez dediler. ilk yağmurda ecu sapıttı. sizdeki gibi motor lpg ye geçince sapıtıyor. acayip bir silkeleme başlıyordu. silkeleme bitsin diye gaz veriyorum gaz yemiyor arıza ışığı yanıp stop ediyordu. sonuç: ecu su teması sonucu bozuldu. değişm yapınca sorundan kurtuldum.

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az önce aracı birkaç kez daha kontrol ettim... benzinde zerre sıkıntı yok.araç lpg ye geçtiği zaman gaz kesiliyor motor boğuluyor ve araç stop ediyor durduğu yerde... kısacası aracı ancak benzinde çalıştırabiliyor ve hareket ettirebiliyorum... enjektörlerde ya da ecu diye bişey varmış onda olabilir mi ki sorun...

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benım astramda da var. neden oluyor söyleyim bende her sene oluyor. havalar soguk gaza geçince rölanti titreme yapıyor araba titriyor sonra stop ediyor.
araba tam titremeye başladıgını hissettiğimde gaz veriyorum benzinden gaza geçmesini sağlıyorum gaza geçince titreme olayı yok oluyor. gaz ayarı gerekiyor. her kış havalar soğuk oldugunda bende bu oluyor. gaz ayarı yaptırıyorum düzeliyor yazın falan sorun olmuyor

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erdem bey sizin dediğiniz sorunu biliyorum ama benim sorunum tamamen farklı... çünkü gaz ayarını falan yeni yaptırdım ama çözüm olmadı... sıcaklık soğukluk olayı değil bu... çünkü motor sıcakken de hava sıcakken de yapıyor... gaza geçer geçmez motor boğuluyor ve araç stop ediyor... daha farklı bir sorun var ama ne???????????*

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracın beyni garantiden değişti... şu anda saat gibi işliyor maşallahhh... inşallah sıkıntı çıkmazsa beyin değişimi ile sorunu çözdük gibi....

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ucurum666, sorununuz çözülmesine sevindim. sizin ecunun bozulma sebebi neymiş söylediler mi?
benim araca yapılan gibi yanlış montajmı acaba? benim araca yanlış montaj yaptıkları için lpg sistemimin garanti süresi çoktan bitmiş olmasına rağmen ücretsiz değiştirmişlerdi.ne kadar ücret ödediniz yada ödediniz mi?

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zamana bağlı meydana gelen bir sorun galiba... aracı makineye bağladılar ama bişey bulamadılar... beyni değiştirelim dediler. bi böyle sür bakalım birşey olursa getirirsin dediler... çok şükür sorun yok... sorun falan kalmadı... o yüzden tam neden nedir bilemiyorum.ama beyin değişince düzeldi. lpg garanti kapsamında olduğu için hiçbir ücret ödemedim...