Araç seyir halinde iken Gaz kesme

wolex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.94 model Opel vectra Gt 156 bg aracım son 1 kaç aydır seyir halinde iken motor arıza lambasının yanması sonucu çalışması değişti.araç her çalışmanın ardından gaz verilmezse stop etmeye,yolda aynı gazda ilerlerken ara ara tekleme şeklinde araç gazdan hafifce kesilip geri normale dönüyor bunu araç oldukça hissettiriyor öne doğru gidip geliyoruz içinde iken ve vites arası hızlanmanın artması gibi olaylar meydana geldi.Örneğin araç 3 vitesten 4 e gelene kadar çok uzun yol kat etmeye başladıdiğer vites araları içinde aynı durum.Benzin ve Lpg de değişmiyor bu olay.Aracın krank devir sensörünü değiştiler benzin pompası,bujileri değişti fakat stop etmesi kesildi ama hala yolda giderken kesiklikler devam etmekte.Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum ne yapmam, nereleri kontrol ettirmem gerekir.Araç rolantıda çalışır ikende tekliyormus gibi egsoz patırdıyor.bir yığın parça değiştiler sorun hala devam ediyor.Benim Sağlam parçaları boşamı söktüler nedir.

oopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji kablolarını başka sağlam buji kablolarıyla değiştirerek dene

Son düzenleme:

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeğini temizlet, fazla birşey tutmaz. bende dea kasa gt vardı. aynı sorun vardı, bende aynı senin yaptıklarını yaptım. olmadı, sonunda boğaz kelebeği temizliği yaptırttım, düzeldi.