Araç seçimi

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tercihim 3 araç içinden laguna olurdu. 2.0 ları oldukça hoşuma gidiyor. temizini bulursanız kaçırmayın derim. bu arada seçenekler de Alman olmasına rağmen ilk defa başka araçtan yana tercihimi kullandım sanırım şaşırdım =))

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aslında renault olunca bir duraklıyorum geri vitese takıyorum nedense eski Renault'lar yenileri kadar kalitesiz plastik değil fakat yinede Renault'lar sorun yaşatır başına iş açabilir işçilik olarak çok geride Fransız kardeşler Citroen hariç çok ileride gidiyorlar çünkü. Ben sizin yerinizde olsam 1- Mondeo 2-Vectra 3-Laguna şeklinde bakardım bu modellere şunuda unutmamak gerek ne kadar yüksek kilometre o kadar güvenilir motor çünkü o yaşta hiçbir araba 200.000 kilometreden çok aşağıda değildir düşükler hep düşürülmüştür yani gerçekten temiz olanlarda 3-4 bin lira fazla fiyatta oluyor anlaşılıyor zaten. Bu yaştaki araçlarda kilometre en son bakılır zaten kaporta, boya iç dış görünüm vs vs bakılır hali düzgünse motor ve kilometre en son bakılır :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Laguna'nın olayı biraz farklı doğukan. Bu makyajlı kasya geçişte isveçli volvo(çine satılmayan sosyalist kafadaki) ile ortaklaşa motor,yürüyen aksam, elektrik vesaire geliştirdiler 1999-2000 modellerinde N7Q kodlu volvo motoru var. Yağ eksiltme hariç en ufak problemi yok motorun. Hani vardır ya yıllanmış arabalarda abuk subuk sorun çıkarmalar :D Laguna'nın da kalorifer sisteminde kronik sayılabilecek sorunlar çıkabiliyor, bakımsız laguna 1-2 bin yiyor kafadan. Hele 2001 hatta 2002 model lagunalara eski kasanın 2.0 8v motorunun geliştirilmiş F4R kodlu safkan renault motoru koyulunca daha da sorunsuz hale getirildi. İkinci büyük sorun da şu, iç trim malzemeleri fazla kaliteli. Eğer çatlağı kırığı olan ufacık bir ön konsol kapağınız varsa 300 350 lira vermek durumunda kalıyorsunuz, vermez iseniz öylece sırıtıyor... Şimdi diyeceksiniz nerden bu kadar çok şey biliyor bu araba hakkında :D Çünkü ben arabamı almadan önce uzunca bir süre araştırdım ne alsam ne alsam diye, gördüğüm tüm arabaları gorcukladım, ilişip abi ne kadar yakıyo şöyleydi böyledi muhabbete girip konuştum, samimi konuşunca da arabanın kötü yanlarını ini gibi dökülenler oluyordu :D Laguna almaya ramak kala bir tanıdık beni caydırdı Opeli satılığa çıkarırsan bir haftada satarsın diyerek, sihirli cümledir zaten " ileride daha iyi birşey almak istersen.." :D Velhasıl, laguna öncelikli benim için, yeri de ayrıdır.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam Vectra B'den uzak dururdum.. Çok sorunlu bir araç, piyasadakilerin çoğu bakımsız, bu sebepten adama kan ağlatır ocağına incir ağacı diker.. Bakımsız olması sebebiyle çok yakar, gazın ucuna dokunarak giderseniz her araç gibi az yakar..

Mondeo'yu 2 ay önce eniştem aldı, sanayiden çıkamadı. Lakin o 13-14bin piyasası olan arabayı 10bin'e aldı... Sanayiden çıkamama sebebi de biraz da bu yani...

Yazdıklarınız arasından Laguna'yı seçerdim, şahane araç, ne ararsanız var donanım olarak.. Onunda temizini bulmak zor..
Kolay gelsin...

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki su ilan numarasindaki arac hakkinda ne dusunursunuz? Birde bu aracin vergisi ne olur acaba?
141890105

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki su ilan numarasindaki arac hakkinda ne dusunursunuz? Birde bu aracin vergisi ne olur acaba?
141890105

KM pek inandırıcı gelmedi bana.. Sınıfındaki diğer araçlar 200.000'i devirmişken bunun 65000de kalmış olması zor gibi..
Onun dışında temiz gibi duruyor...

Vergisi hakkında hemen bilgi vereyim; Araç 12 yaşında 2000 motor... Yıllık toplamda 644 lira vergi ödersiniz... Ocak 322 Temmuz 322 olmak üzere...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:10 ----------

Mesela şu linkte http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1-000-kmde-orijinal-garantili-153980778/detay .
İlk sahibiyim demiş ama yalan, aracın Eylül 2013'te satışı yapılmış.
Bu km'de olmasına inanmıyorum ben açıkçası.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 rxt makyajlı kasa laguna ben bile almayı düşünüyorum. lacivert olacak çok yakışıyor :D