Araç sarsıntılı vites düşürüyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yetkili servis olması ve elinde orj. cihaz gerekli çünkü her cihaz anlık değerleri verebiliyor yada hafızadaki hataları göstermiyor anlık verilere göre size bilgi verirler

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tamam hocam ankaradaki yetkili servise gideceğim umarım sorunumu çözülebilirler. Peki bu şekilde kullanırsam herhangi bir sorun olur mu yakın zamanda. Yani en azından sorunu ne ise yaptırana kadar böyle kullansam.

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu arada araçta ecu beyin arızası çıkmıştı en son bir ustada cihaza bağlattirip bakmıştım. Sizce sorun beyinden olabilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hangi ecu üstadım 10 12 tane beyin var önemli olan odur binilerse tork konvertör arıza yapabilir yığdırmadan motor beyni arızası olunca arac göstergedeki ariza ışıklarını yakar durur yağ basınç abs esp olsun yani göz kırpar dururlar sonra araç benzin de çalışır vuruntulu çalışır hissedirir yani

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
beyin arizasida cihaz bağlanır cihaz beyinlere tek tek baglanir ecu testi var orj. cihazda bağlanmadığı beyin olursa o arızalıdır denir ama şu var anlık cihazlar yüzünden beyin arızalı gözükebilir bu bi kaç defa denenir

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hangi beyin olduğunu detaylı bilmiyorum hocam. Sadece bağladılar cihazı. Beyin arızası var dediler. Bugün bir otomatik şanzıman ustasına mesajla sordum. Selenoid valf ve kart yapar bu vuruntuyu. Değişimi de 5-6 bin lira olur dedi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstad götür sen bayiye arıza tespit için taş catlasın 150 200 alırlar olmadı bayiye isci1lik yaptırırsın parçayı veyahut tamir olması gereken parçayı dışarıya yaptırırsın adamlarda cihaz olduğundan değerleri bildiklerinden sana bu arıza var derler şuda olmaz biz bu parçayı taktik olmadı başka tak ona ayrı para bu olmaz kendileri dener netleştirir bu arıza derler otomatik şanzuman herkes yapmaz bakamazsa yaparım diyen normal tamirici olmasın sadece şanzuman yapan yer lazım

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
üstad götür sen bayiye arıza tespit için taş catlasın 150 200 alırlar olmadı bayiye isci1lik yaptırırsın parçayı veyahut tamir olması gereken parçayı dışarıya yaptırırsın adamlarda cihaz olduğundan değerleri bildiklerinden sana bu arıza var derler şuda olmaz biz bu parçayı taktik olmadı başka tak ona ayrı para bu olmaz kendileri dener netleştirir bu arıza derler otomatik şanzuman herkes yapmaz bakamazsa yaparım diyen normal tamirici olmasın sadece şanzuman yapan yer lazım
Tamam hocam öyle yapacağım. Sokağa çıkma yasağı bitsin de. Ben sadece öyle mesaj atarak ne olabilir diye sordum. Acaba bütün ustalar ortak bir şey mi söyleyecek diye.