Araç Normalden Az Yakıyor Sorun Olabilir mi?

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu yanlış anlaşılmazsa memnun olurum.Aracım 2000 model 1.6 16 v astra cd.Manuel hatcback.Bu araca sıralı sistem takılması gerekiyorken 2007 yılında tek nokta enjeksiyonlu brc at90 diye bir sistem takmışlar.10 gün önce buji değişti ve hava filtresini değiştirdim.Bir de bilgisayarlı ayar yaptırdım oradaki eleman abi araba çok zengin karışımla çalışıyor ayarlayacaz dedi.ben de tamam dedim ve öncekina nazaran araba çok hafif hantallaştı ama problem teşkil edecek kadar değil yokuşlarda felan fark yok öncekine nazaran fakaaat 3 defa ölçtüm aracım geneli şehir içi olmak üzere 10 tl lik gaz ile 60 km gidiyor yani yaklaşık 1 litre lpg ile 15 km gidiyor.Hatta en son dün aldığımda 60 ı da geçiyordu.Lpg yi 2.45 ten İpragazdan alıyorum
Sanırım gazın ayarı epey bi kısılmış ama aracın gidişi hızlanışı çok kötü değil bu şekilde yakıt kısık ayar binmek zarar verir mi?

Son düzenleme:

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın sıcak havası, uzun yol kullanımı, aracın hafif olması, sakin kullanım 17 kuruş civarı yakar normaldir kışa doğru artar yaza doğru azalır hep.kıymetini bil aracın temizse ben on numara elegence sattım h kasa geçtim ama aklım hala sattığım arabada çok temizdi kafama uydum,

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın sıcak havası, uzun yol kullanımı, aracın hafif olması, sakin kullanım 17 kuruş civarı yakar normaldir kışa doğru artar yaza doğru azalır hep.kıymetini bil aracın temizse ben on numara elegence sattım h kasa geçtim ama aklım hala sattığım arabada çok temizdi kafama uydum,

Dostum araçtan çok memnunum fakat ustalar bu araca mikserli sistem tüp takmışlar bu olmaz diyor.bugün konuyu ayrıntılı olarak Landi Renzo yetkili servisiyle konuştum.Bu sistemin motora zarar verebileceğini fakat sıralı sistem ayarlarının ve normalizasyonunun klima ,yokuş vs bazı özel sebeplerden dolayı gaz ayarının düz sistemlerden biraz daha arttırılmış olduğunu fakat mikserli yani sıralı olmayan sistemlerde manuel olarak sonuna kadar kısma imkanı olduğunu ve benim aracın da bu şekilde kısılmış olduğunu söyledi.Yani aracı sıralıya çevirsem 1 lt lpg ile 15 km değil 10 km gideceğim ama motor daha sağlıklı çalışacağını söyledi.Bir arkadaş 500 tl ye 3 ay önce aracına takılmış olan (SORUNSUZ)son sistem Landi Renzo sıralı sistemi satıyor landi bayisi de söküp takma+carbon clean işine 150 tl istiyor kafam iyice karıştı.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi kullanımdan kasıt nedir acaba? ortalama hız 21-22km/s olduğu zaman gerçekten şehir içi ölçüm yapmış sayılırsınız. 2,45 liradan alınan lpg ile 17 kuruş şehir içi yakıyorsa o arabayı 2 katı fiyata satabilirsin, malum bir çok araç uzun yolda o değerleri görebiliyor.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek nokta enheksiyon kit bir arkadaşın astra cd aracında vardı sorun yaşadığını duymadım uzun zaman kullandı.

ceostyle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2012 model astra h kasa landi renzo lpg taktırdım arac lpg ile 7000 km filan yaptı aldığım her depo lpg de hesapladım aracım şehir içi 21 krş yakıyordu hatta en son 20 kuruşa düştü benm her gün 50 km civarı yol yapıyorum biraz şehir dışı yol yapıyor gibiyim kimseyi inandıramıyorum 20 krş yaktığına acaba ben mi yanlış hesaplıyorum 50 tl lpgye 240km yol yapıyorum ama ekonomik kullanırım her zaman lpg fiyat 2.45 aygaz kullanırım.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne zaman arabayı satayım desem yakıtı yüzünden satamıyorum. Hem tank gibi kocaman hemde dizel corsa kadar yakan bi araba zor :) otobanda 80-90 gidersem 6 lt LPG yi geçmiyor ş.içide 8 lt civarı.. :)

volkan845

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu yanlış anlaşılmazsa memnun olurum.Aracım 2000 model 1.6 16 v astra cd.Manuel hatcback.Bu araca sıralı sistem takılması gerekiyorken 2007 yılında tek nokta enjeksiyonlu brc at90 diye bir sistem takmışlar.10 gün önce buji değişti ve hava filtresini değiştirdim.Bir de bilgisayarlı ayar yaptırdım oradaki eleman abi araba çok zengin karışımla çalışıyor ayarlayacaz dedi.ben de tamam dedim ve öncekina nazaran araba çok hafif hantallaştı ama problem teşkil edecek kadar değil yokuşlarda felan fark yok öncekine nazaran fakaaat 3 defa ölçtüm aracım geneli şehir içi olmak üzere 10 tl lik gaz ile 60 km gidiyor yani yaklaşık 1 litre lpg ile 15 km gidiyor.Hatta en son dün aldığımda 60 ı da geçiyordu.Lpg yi 2.45 ten İpragazdan alıyorum
Sanırım gazın ayarı epey bi kısılmış ama aracın gidişi hızlanışı çok kötü değil bu şekilde yakıt kısık ayar binmek zarar verir mi?

99 Astra cd aracım ile şehir içi 50 tl Aygaz ile 250 km yapıyorum. Aracınız sağlıklı ve bakımlı ise bence normal.