Araç lpg'de benzin kadar yakıyor, nedendir?

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
B2 kasa 1.6 vectra aracımda gazda fazla yakma durumu var. Fakat benzinde gayet normal hatta az bile denebilir. Örneğin, uzun yolda araç eski halinde benzinde 22 kuruş, gazda ise 13 kuruş yakardı, şimdi ise benzin yine aynı ama gazda ise 19 kuruş yakmaya başladı. Her şey 10bin lpg bakımından sonra oldu. Ustaya götürdüm farklı zamanlarda farklı kişilere, dedikleri tüm veriler görünenler 10 numara hiç bir sorun yok diyorlar. Aracın çekişi de eskisiyle aynı bu arada, hala uzayarak gidiyor. Durum bu ama nedenini kime sorsam bilinmiyor ve kafayı yiyeceğim. Bu arada şehir içinde 30 kuruşa bile yaklaşıyor. Anlayan bilen biri bana yardım edebilirse nedeni hakkında çok sevinirim, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
B2 kasa 1.6 vectra aracımda gazda fazla yakma durumu var. Fakat benzinde gayet normal hatta az bile denebilir. Örneğin, uzun yolda araç eski halinde benzinde 22 kuruş, gazda ise 13 kuruş yakardı, şimdi ise benzin yine aynı ama gazda ise 19 kuruş yakmaya başladı. Her şey 10bin lpg bakımından sonra oldu. Ustaya götürdüm farklı zamanlarda farklı kişilere, dedikleri tüm veriler görünenler 10 numara hiç bir sorun yok diyorlar. Aracın çekişi de eskisiyle aynı bu arada, hala uzayarak gidiyor. Durum bu ama nedenini kime sorsam bilinmiyor ve kafayı yiyeceğim. Bu arada şehir içinde 30 kuruşa bile yaklaşıyor. Anlayan bilen biri bana yardım edebilirse nedeni hakkında çok sevinirim, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

nedeni belli ZAM.

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap için öncelikle teşekkür ederim, ama hesaplamayı birbirine denk olsun diye eski rakamı baz alarak yapıyorum, hem benzin hem lpg için

Bir de lpg li araçlarda hava filtresi değişince daha fazla yaktığı böyle bi yorum var belki de bundandır.Bir de lpg filitresı değişir diye biliyorum.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde 22 kuruş mu ?
BC değerlerinin fotosunu atar mısın ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistemde kaçak olabilir.lpg filtresi değişirken ustalar bazen filtrenin kelepçesini sıkmayı unutuyorlar.bu durumda araç çalıştığı anlarda kaçak oluşur.kontrol ettirin.ayrıca o hortumlar eskimişse de kaçak başlayabilir

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benzinde 22 kuruş mu ?
BC değerlerinin fotosunu atar mısın ?

Hocam af buyrun ama bc değerinden kastınız nedir?

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sistemde kaçak olabilir.lpg filtresi değişirken ustalar bazen filtrenin kelepçesini sıkmayı unutuyorlar.bu durumda araç çalıştığı anlarda kaçak oluşur.kontrol ettirin.ayrıca o hortumlar eskimişse de kaçak başlayabilir

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O fa kontrol edildi, herhangi bir sıkıntıya rastlanmadı, bu gidişle sorunu bulamazsam benzine döneceğim, en azından performanslı sürerim

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde 22 kuruş yakmak ilginç. Lpg yi kullanmayın hiç bir anlamı yok bu durumda

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinin litresini kaç liradan alıyor acaba?

Yada arkadaş yol bilgisayarı verisine bakıp mı aynı yakıyor diye düşünüyor. :)