Araç liftdeyken ön tekerleklerin dönmesi normal mi?

husein

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Bugün aracım Bosch servisinde lifte kaldırıldı. Daha önce gittiğim Opel servislerinde böyle bişey dememişlerdi ama Bosch servisinde aracımla ilgilenen kişi aracın otomatik vites olup olmadığını sordu, ben de hayır düz vites dedim. Ön tekerlekler döndüğü için sordum dedi de aklım karıştı. Benim arabamda mı sorun var, yoksa normal mi? (Araç çalışır durumda ve vites boştaydı, tekerlekler yavaş bi şekilde dönüyodu, daha önce de öyleydi)

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj kaçırıyor olmasın yahu hiç duymadım ama belkide normal bişeydir

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın lastikleri neden donerki? otomatik olsa bile donmesi için D konumunda olması lazım. P konumunda yine dönmezler. ki D konumunda lifte de kaldıramazsın. indirdiğin anda arac karşı duvara girer. yani lastik bence donmez. adam kendi dondurmuş olmasın. cunku döndürdünmü durmuyorlar. baya baya dönüyor 3-5 dakka.

husein

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İndiği zaman zaten duruyor, öyle aracı ilerletecek kadar güçlü dönmüyor zaten, ama daha önce de lifte kaldırıldığında hep dönüyodu, eliyle döndürmediğinden eminim. Lastiklerin yerle teması kesildiği an hafif hafif dönmeye başlıyo.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç bi durum sizin araç hayaletli olmasın :D şaka bi yana hiç böle bişi duymadım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag dönderır gayet normaldır elınızle tutsanız durur yanı öyle kuvvetsız bır dönmedır. 90 numara sanzuman yagı olan brodwayı kısın calıstırıyorum bostayken yavas yavas gıdıyor:)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginçmiş,daha neler öğrencez bakalım :D

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eski astra da öyleydi. elinle tutunca çko hafif de tutsan duruyor, bırakınca yavaş yavaş dönmeye başlıyordu.

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Bugün aracım Bosch servisinde lifte kaldırıldı. Daha önce gittiğim Opel servislerinde böyle bişey dememişlerdi ama Bosch servisinde aracımla ilgilenen kişi aracın otomatik vites olup olmadığını sordu, ben de hayır düz vites dedim. Ön tekerlekler döndüğü için sordum dedi de aklım karıştı. Benim arabamda mı sorun var, yoksa normal mi? (Araç çalışır durumda ve vites boştaydı, tekerlekler yavaş bi şekilde dönüyodu, daha önce de öyleydi)
normal normal aracında bir sorun yok hepsi aynı

husein

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese teşekkürler, normal olmasına sevindim