araç kasasındaki orantısızlıklar

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: araç kasasındaki orantısızlıklar

hosta link' Alıntı:
1 mm bile yeri geliyor çok büyük bir ölçü olabiliyor. şahsen ben kendi işimde yeri geliyor Milimetrenin 1000 de 5 i (0.005 mm) kadar bir sapmayı uygun görebiliyoruz,  fazlasını  imalata almıyoruz. Ama bazı yerlerde 1 mm - 2 mm kadar saunlanabiliyor  ;D Nerede kullanılacağı çok önemli  greatt
Dış görünüşteki farklılıklar göze çok takılmadığı surece çok önem arz edeceğini düşünmüyorum. Bide ne kadar çok kusur ararsak o kadar fazla buluyoruz. Geçen arabayı biraz dinleyim dedim motordan garip garip sesler duydum  :) Umarım birşey çıkmaz...

Adam mühendis ya... :D Kardeşim motorun sesini hiç dinleme, ben de dinlemiyorum aç müziği gitsin :))

Bu arada yarın akşam şu plaka LED'lerini takalım :)

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Adam mühendis ya... :D Kardeşim motorun sesini hiç dinleme, ben de dinlemiyorum aç müziği gitsin :))

Bu arada yarın akşam şu plaka LED'lerini takalım :)
Onu bu akşam yapalım mucho  ;) ledler arabada
hemde şu motordan gelen sesi dinletirim vites atarken ayağını gazdan çektiğinde fıtı fıtı fıtı diye bi garip ses geliyor anlamadım gitti  :-\

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

hosta link' Alıntı:
Onu bu akşam yapalım mucho  ;) ledler arabada
hemde şu motordan gelen sesi dinletirim vites atarken ayağını gazdan çektiğinde fıtı fıtı fıtı diye bi garip ses geliyor anlamadım gitti  :-

Bakarız kardeşim akşam :) spor da yapalım hazır çıkmışken... :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Kardeşim hiç denk gelmedim. Bu yüzden hiç dikkat etmiyordum. Aman dikkat edelim bundan sonra :) Peki değişen vs. olup olmadığını servis anlayamıyor mu? Veya müşteri, servise sormuyor mu değişenli mi diye  032questn  032questn

Böyle güzel tecrübelerini ayrı bir başlıkta yazarsan ben gibi bilmeyen arkadaşlarımız da faydalanır Orhan'ım... :)
Servis aracı alırken işin ehli insanlara baktırıyor herhangi bir expertiz istemiyor bir bakışta değişeni anlayan ustaları var birçoğunun

Eski c4 ü astra takasına sorayım zarar etmezsem citrö yu bırakır astra alırım dedim demez olaydım... 2 Parça el kadar lokal boyalı aracımı sağ çamurluk değişmiş diyerek 20.500 e almaya kalktılar dedim ki ancak bu kadar öldürülür bir araç dedim

Pazara çıkarıp 24.000 e sattım üstelik citröen servisinden exper onayı ile 2 parça lokal boya var onayı ile

Vatandaşın yani opel yetkili servis çalışanının takasta benim aracı değerlendirirken yaptıklarını aynen anlatıyorum

Boya ölçüm cihazı ile 2 avuç içi boyaya baktı yerlerini işaretledi ardından kaputu kaldırıp sağ çamurluğa baktı vidalara fabrikadan sora yine dokunulmuş ve yan sanayi çamurluk takılmış dedi ki imkansız aracın heryerinde orjinal kabartmalı citröen yazısı çıkıyor Maksat ya tutarsa hesabı

Tabi bende kıllandım gittim citröen otosay a exper istedim 140 TL ye onaylı exper aldım sadece motorun bakıma girmesi gerektiği yazıyordu birde 2 parça lokal boya pazarda 2 haftada 24 e sattık gitti expertiz raporu ile alan vatandaş bakıma girmesi gerekiyordu telefonlarımızda var herhangi bir şekilde aramadı

burakyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

var abi öyle şeyler, benim arabadada fotoğrafını çekince belli oluyo  011zaa ön tampon ile kaportanın orda ön tapmonun daha yukarda duruyor olması var mesala. dedikleri gibi ferro değil bu :D olur öyle şeyler

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5 tane opel araç kullandım hiçbirinin kaportasında simetriğinde tutarlılık yoktu. mutlaka bir tarafı kısa bir tarafı açıktı, küçük oranlar ama takıntılı insanlar rahatsız edici olabiliyor.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cam fitilleri benim araçta biri anya biri konya :) Cam çıtası aldım çıta isyan edip atıyor 6 aydır :)

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Cam fitilleri benim araçta biri anya biri konya :) Cam çıtası aldım çıta isyan edip atıyor 6 aydır :)

orhanım iyi sev citaları ki isyan etmesin..
yerinden taıp gitmeye kalkmasın..:)