Araç kalkarken çıkan vuvv diye ses nerden geliyor?

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç kalkarken çıkan vuvv diye ses nerden geliyor?

bende yok denecek kadar az.. hatta ilk gün beraber kullandık teknik servis ile.. ufak bir ses geldi... Şimdi ise yok denecek kadar az.. yani duymuyorum bile.... aradan 2 gün geçti..

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

İlk aldığımda düzde kalkarken bile geliyordu daha sonra sadece yokuşlarda duymaya başladım şimdi ise yok ama çok nadir geliyor gibi hissediyorum ama ilk başlardaki kadar belirgin bir ses değil. Hatta belki başka bir şeyin sesi bile olabilir.

fpotur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ftbilgisayar.com

Sanırım bu ses bazı araclarda hemen gıdıyorken
bazı araclarda gıtmeyebılıyor.
Bende çok sukur dunden berı hıc bır sorun yok...

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca servis elemanı bu sesin normal olduğunu kalkış sistemi ile ilgili olduğunu söylemişti zaten... forumda da takip ettiğim kadarıyla böyle olsa gerek.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
Ayrıca servis elemanı bu sesin normal olduğunu kalkış sistemi ile ilgili olduğunu söylemişti zaten... forumda da takip ettiğim kadarıyla böyle olsa gerek.

benzinli araçlarda neden gelmiyor o zaman sonuçta onlarda da  yokuş kalkış destek sistemi var ?  sadece dizellerde var bu ses  bence bu başka bir sebepten ötürü.
Yine VW de ve audidide ve yeni otomatik megane de bu sistem var ama onların dizelinden bile böyle bir ses gelmiyor.
donanım haberde bir arkadaş yazmış ( PULMONER rumuzlu) bu ses problemdir diye,  yaptığım son araştırmalara göre kesinlikle bir problem.  ve servisler yine bilmediği bir konuda baştan savmak için bu yanıtı veriyorlar

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

açıkçası bende kalkış sistemiyle alakası olmadığını düşünüyorum bizdede olurdu öyle olsaydı dediğiniz ses yukarıda yazmıştım zaten..

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

genelde bazı araçlarda kalkış esnasında vuvv diye bir ses gelir ve bu ses incedir. tok tiz bir sestir... bu sesin volan kayışından geldiğini duymuştum...ama emin değilim... ancak aracımda hali hazırda bir ses yok...yok demek belki çok keskindir elbette mekanik bir sistemin çalışma prensibine dayalı olarak(örneğin el frenini indirdiğinizde frenlerin salındığını hissediyorsunuz, veya hillholder devrede çıktığında frenlerin boşaldığını hissediyorsunuz)bir his var ama. bu ses değil... mekanik bir sistemin çalışmasından kaynaklı bir his.. asla bir ses değil.... başta araç ilk çalıştırılığında hiç kullanmadığım için garipsediğim bir durum olduğu için bunu bir ses olarak tanımladım ama bunun aslında bir ses olmadığını farkettim...

durum bu... bende ses yok arkadaşlar....

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sürücü el kitabının 148nci sayfasını okumanızı tavsiye ederim

"Kalkıştan sonra sistem, işitilebilen bir kendini sınama testi yapar."

pulmoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

neden hiç kimse bu sorunu belgelemek istemiyor anlamıyorum..sanırım herkez aracın büyüsüne kapılıp bunu benimsiyor aslında opelde bunun böyle olacağını biliyor.psikolojik bir durum yaşıyoruz sanırım kendi kendimizi avutuyoruz..arkdaşlar hepimiz yıllardır araba kullanıyoruz bu güne kadar kalkışta ses geliyor demez iken bu araçda diyorsak bu normal değildir kabullenmekte çözüm değildir..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pulmoner link' Alıntı:
neden hiç kimse bu sorunu belgelemek istemiyor anlamıyorum..sanırım herkez aracın büyüsüne kapılıp bunu benimsiyor aslında opelde bunun böyle olacağını biliyor.psikolojik bir durum yaşıyoruz sanırım kendi kendimizi avutuyoruz..arkdaşlar hepimiz yıllardır araba kullanıyoruz bu güne kadar kalkışta ses geliyor demez iken bu araçda diyorsak bu normal değildir kabullenmekte çözüm değildir..

yıllardır araç kullanıyorum ama bugüne kadar kullandığım hiç bir araba farlarını kendi açıp kapatıp ortam ışığına göre ayarlamıyordu, cc yoktu, silecekler yağmur yağdığında kendiliğinden çalışmıyordu... daha aklıma gelmeyen bi sürü şey. e tabi bu kalkışta gelen ses te yoktu :D