Araç kalkarken çıkan vuvv diye ses nerden geliyor?

muallim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç kalkarken çıkan vuvv diye ses nerden geliyor?

baştan sona mesajları okudum. aracı teslim almadan arıza bölümüne girmemeye karar verdim . aracı alınca sağını solunu dinlersem sevemiyeceğim. birde yanlış anlaşılmasın bu foruma özel değil şimdi söyleyeceklerim, bazı üyelerin fake hesaplarla birşeyi kafaya taktımı karalama kampanyası yaptığına çok şahit oldum hatta çoğunuda yakaladım buradaki bir kaç mesajdanda şüpelenmedim değil.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu vuvlama sadece vuvlama olarak kaldığı sürece benim için sorun teşkil etmiyor. Her aracın bazı karakteristik özellikleri oluyor bunu da onlardan görüyorum. Hatta bu ses biraz da hoşuma gitmeye başladı diyebilirim. Kalkışlarda gaz dozajını artırınca ses ya yapmıyor yada belirgin şekilde azalıyor.

Bence bu vuvlama kafaya takılacak bir şey değil tadını çıkarmaya çalışın aracın...

the_huso

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrb arkadaşlar bu sorun araçların hepsinde var ama opel bunu kabul etmiyor. yeni çıkanlarda yok arkadaşımda sedan modeli var onda yok. yasal yollara başvurmak için dilekçe yazdım cevap gelir gelmez tüketici hakem heyetine gidip araç değişimini talep edicem. sakın peşini bırakmayın aracın genel bir sorunu opel kabul etmek istemiyor. yasal yolla gittiğimde bakalım ne yapacaklar.

sahintinmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar.bahsedilen sorun bendede var.opel servisine gittiğimde test sürüşüne çıktık.servis şefi inatla,sesi duymama rağmen bir ses yok diyor.hatta ilk kalkarken bariz şekilde gaza yüklenerek sesin duyulmasını engellemeye çalıştı.bir sorun yok her şey normal dendi.ama bir sorun olduğu ortada.kesinlikle bu konuda yapılacak bir şey varsa ortak hareket edilmeli.veya sorununu gideren varsa bizlerle de paylaşırsa herkese yardımcı olunur.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O sesi aracı ilk teslim aldığımda duydum. Hatta sadece bayi sınırları içinde aracı hareket ettirirken duydum. Sonrasında rahatsız edici hiçbir ses duymadım.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TC kapalı iken bu vuv sesi gelmiyor. 3 gündür test ediyorum bu şekilde.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
arac eskiyince bu sesten eser kalmio, ben ozledim bu sesi walla :)

- saka bi yanada yeni araclarda balatadan gelir bu ses. ikinci olarakta yokusta kalkis desteginden gelir :) ben unutali baya oldu, ozledim bile...

- araba cok gicir olunca gicir gicir ses cikario. :)))))) :))))))) :)))))))))) bence kafaya takilcak bisey deildir buyuk ihtimal... zamanla kaybolur gider yada ayda yilda bir anca duyarsiniz :)))

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimki 1 yaşında ve 23 bin kmde. Ama hala aynı sesi yapınca yapıyor ne arttı ne azaldı sıklık. İlk zamanlarda da rahatsız olmadım şimdi de rahatsız olmuyorum bu sesten. Gözlemlerim ise Normalden biraz fazla gazla kalkarsam yapmıyor, sabah ilk kalkışlarda mutlaka yapıyor,  bazen duruma göre mecburiyetten marş basıp çalışınca ışıklar daha sönmeden yürürsem mutlaka yapıyor onun haricinde kafasına göre bazen yapıyor bazen yapmıyor. Ama 3 gündür deniyorum TC kapalıyken bu sesi yaptıramadım.

Bu konu uzun zamandır gündeme gelmediğine göre acaba diyorum makyajlı kasada giderildi mi? Eskiden aracını yeni alanlar bu konuya bir uğrardı. Uzun zamandır yeni araç alanlardan forumda bu sesle ilgili yorum geçen sene Temmuzdan sonra okumadık tam o aylarda da makyajlı kasalar geldi

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

bence sizin seste 6 ay icinde, yok olur..
yada varla yok arasinda bi boyuta gecer :)
yeterince dur kalk yapmamissinizdir, aracin gicirligi gececek kadar ..