Araç İçinden Ön Cam Temizliği Hakkında Yardım

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Ön camı içeriden 5-6 kere cam sille temizledim ama yinede yağsı tabakadan kurtulamadım mikro-fiber bez, gazete kağıdı ne yaptıysam fayda etmedi hep izi kalıyor ve gece karşıdan gelen ışık camda dağılıyor önümü göremiyorum neyle temizlesem aracın torpidosuna zarar vermeden (aktığı için ister istemez)ön camı temizleyebilirim

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Ön camı içeriden 5-6 kere cam sille temizledim ama yinede yağsı tabakadan kurtulamadım mikro-fiber bez, gazete kağıdı ne yaptıysam fayda etmedi hep izi kalıyor ve gece karşıdan gelen ışık camda dağılıyor önümü göremiyorum neyle temizlesem aracın torpidosuna zarar vermeden (aktığı için ister istemez)ön camı temizleyebilirim

Torpidoya parlatıcı süt v.s. maddeler sürüyormusun?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hayır sürmüyorum.. araç 2. el belki torpido beziyle cam silindi bulaştı bilemiyorum..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hayır sürmüyorum.. araç 2. el belki torpido beziyle cam silindi bulaştı bilemiyorum..

Torpidoya sürülen madelr sıcakta zamanla buharlaşıp cama yapışıyor.Bu nedenle o kirlilik oluşuyor.Diğer ihtimal ise sizin dediğiniz durum.Oto yıkamacılar pek dikkat etmez.Elinize cam sil ve bir rulo kağıt havlu alıp arada silerseniz zamanla tamamen temizlenir.Ben camlara içten kesinlikle bez sürdürmüyorum.Kağıt havlu daha iyi oluyor.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Torpidoya sürülen madelr sıcakta zamanla buharlaşıp cama yapışıyor.Bu nedenle o kirlilik oluşuyor.Diğer ihtimal ise sizin dediğiniz durum.Oto yıkamacılar pek dikkat etmez.Elinize cam sil ve bir rulo kağıt havlu alıp arada silerseniz zamanla tamamen temizlenir.Ben camlara içten kesinlikle bez sürdürmüyorum.Kağıt havlu daha iyi oluyor.

cam sille çözülecek gibi değil maalesef yani her gün silsem 1 aydan fazla sürer gibi dediğim gibi 6 kere sildim banamısın demedi.. Daha çok yağ çözücü kimyasallar arıyorum

amonyakla silmeyi dene

amonyak işe yarar mı iz bırakır mı göğüse damladı diyelim ne olur teşekkürler

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ sökücü kimyasalların etkisi ne olur bilmem.O yüzden o konuda asla fkir veremem.Ama camsili uygulamadan önce iyice sıkıp bir süre bekletebilirsiniz kanısındayım.Böylece kirin içine zamanla işlemesini sağlayabilirsiniz.Hatta silmeden önce 2-3 kat uygulama yapabilirsiniz diye düşünüyorum.HAni eskiler derler ya kiri kavlasın diye o misal.Sonuçta torpidonun üstüne gazete bile serseniz camsil torpidoya bişey yapmaz.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amonyak iz yapmaz sanırım ama yine de torpidoyu birşeyle örtün siz

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
bulabilirsen saf alkol kullan tamamen temizliyor benim cam şu an tertemiz duruyor

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
biryerlerden hatırlıyorum (amonyak camı neden parlatır çünkü camı aşındırıcı etkisi vardır) diye bir cümle okuduğuma eminim. işe yarayacaktır