araç içinde yanık kokusu

barbaros_y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar yeni aracımı cuma günü teslim aldım eve doğru yola çıktım bilenleriniz vardır şirinevlerde trafiğe kaldım ve dur-kalk esnasında araçtan plastik yanık kokusu geldi baya yoğun şekilde ama 10-15 saniye kadar sonra geçti. bugünde alışveriş yaptığım manav geldi arabadan koku geliyor diye, sonra arabanın yeni olduğunu söyleyince normal felan dedi ama içimede kurt düşmedi değil hani. bilenleriniz yada daha önce başına gelenler varsa yardımlarınızı rica ederim.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: araç içinde yanık kokusu

Araç yeni, araçtaki mum kaportadan yıkanıp temizlenip öyle teslim edilir ama genelde alttaraflara sıkılan mum pek temizlenmez ki buda egzos üstüne denk delen yerler olur ve uzun yol yaptığında egzos üstündekiler ısınıp yanar ve bir süre koku ve hafif duman yapar.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Motor üzerinde plastik etiket vs. gibi maddeler yanmış olabilir. Kaputu açıp bir göz gezdirin. Bir süre sonra koku gelmeyecektir.

barbaros_y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Araç yeni, araçtaki mum kaportadan yıkanıp temizlenip öyle teslim edilir ama genelde alttaraflara sıkılan mum pek temizlenmez ki buda egzos üstüne denk delen yerler olur ve uzun yol yaptığında egzos üstündekiler ısınıp yanar ve bir süre koku ve hafif duman yapar.
madmax50 link' Alıntı:
Motor üzerinde plastik etiket vs. gibi maddeler yanmış olabilir. Kaputu açıp bir göz gezdirin. Bir süre sonra koku gelmeyecektir.
merhabalar teşekkür ederim . biraz araştırınca bu tür kokuların balatadan da geldiğini okudum açıkcası biraz telaşlandım bir sorayım dedim ama inanın kaputu açıp bakmak aklıma bile gelmedi  okkk yarın ilk iş hemen kontrol ediyorum teşekkür ederim. 045thumbsup

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk 5bin km öyle kokular gelebilir, aracı teslim ederken görevlinin uyarması gerekliydi genelde söylüyorlar koku normaldir diye alırken

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Yasin90 link' Alıntı:
ilk 5bin km öyle kokular gelebilir, aracı teslim ederken görevlinin uyarması gerekliydi genelde söylüyorlar koku normaldir diye alırken

Yasin Bey'e katılıyorum. Beni de aracı alırken uyarmışlardı böyle kokular gelebilir normal diye. İlk 2.000 Km boyunca ciddi ciddi gelmişti :) merak etmeyin bir sıkıntı yok :)

barbaros_y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Yasin Bey'e katılıyorum. Beni de aracı alırken uyarmışlardı böyle kokular gelebilir normal diye. İlk 2.000 Km boyunca ciddi ciddi gelmişti :) merak etmeyin bir sıkıntı yok :)
dğer astramda böyle olmadı yada oldu ben fark etmedim sanırım. yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

barbaros_y link' Alıntı:
dğer astramda böyle olmadı yada oldu ben fark etmedim sanırım. yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
mumdur mum hepimizde oldu :) balata yanığı farklıdır hemen farkedersnz